Ocena kierowcy - Saab 900 II Hatchback

Kasprzak3@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1996
Saab 900 II Hatchback 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest cichy oraz świetnie ciągnie przy wyższych obrotach.
Zawieszenie : Wmoim modelu powoli pojawiają się luzy na wszelakich gumowych częściach ruchomych.
Wybralem Saaba z premedytacją , gdyz chcialem mieć pojazd jedyny w swoim rodzaju, i nie zawiodlem sie . Przyciąga spojżenie i budzi podziw , nie ustępujac kroku innym marką a w niekturych dziedzinach je przewyższając.Dla mnie jest to marka jedyna w swoim rodzaju i prędko sieę z nią nie rozstanę.
Silnikowi brak elastycznosci przy niskich obrotach ciagnie dobrze od 2500obr/min praktycznie do ponad 6000. Jesli ktos lubi szybka jazde jest swietny , bardzo dobra kultura pracy .
Biegi wchodza z oporem oraz maja dluga droge prowadzenia co nie sprzyja szybkiej jeżdzie , również sprzęgło chodzi bardzo ciężko co spowodowane jest linkowym mechanizmem[kiedy wsiadam do innego samochodu , depczę dziurę w podłodze;) kobietom polecam automat].
Przyjemnie miękki ,bujający jak na limuzynę przystało, niestety również głośny na nierównościach. Byćmoże jest to spowodowane wyeksploatowaniem na naszych pięknych drogach ale spotkalem sie już z podobnymi opiniami, zdecydowanie nie sprzyja szybkiej jeżdzie po zakrętach.
Siedząc w Saabie czujesz sie jak w czołgu,to bardzo przyjemne uczucie, jednak kiedy przyjdzie pora na cofanie ogarnia cię przerażenie i lęk o tył twojego cudeńka.
Wszystko pod ręką, obsługa nie absorbuje zbytnio uwagi , bardzo czytelne zegary i przydatny podczas nocnej jazdy black panel, bardzo dobre oswietlenie wnętrza.
Bardzo dobrze, wydajne ogrzewanie i chłodzenie za sprawą klimatyzacji, klimatronik pomaga w regulacji temperatury .
Są w tej klasie obszerniejsze samochody ale doskonała pozycja w fotelach rekompensuje wymiary.
Poza zawieszeniem na naszych dziurawych drogach jest idealnie , silnik jest słyszalny, ale nigdy jego dzwięk nie jest natarczywy dla uszu.Szumy powietrza występują dopiero przy predkości ok 160km/h , ja szybciej jeżdżę żadko, więc nie widzęproblemu.
Zużycie paliwa jest jak na ten silnik wysokie co spowodowane jest głownie dużą masą pojazdu, dlatego tez 2.3 pali czesto tyle samo co 2.0, a nawet mniej. Ceny częsci zamiennych plasują się na średnim poziomie , choć części typowo eksploatacyjne są zadziwiajaco tanie, ja szykowałem się na znacznie wyższe ceny . Gożej gdy dojdzie do stłuczki , trzeba mieć kontakty.
Za ok.10tyś zł ciężko jest znależć równie wygodny i niezawodny, zarazem posiadający niesamowity klimat i charakter samochód. Każda inna marka w podobnym stanie i tym samym roczniku jest droższa choć nie dorównuje prestiżem szwedzkiej marce .
Samochód posiadam dość krutko , więc nie mogę obiektywnie stwierdzić jego niezawodności , do tej pory dokuczają tylko trzaski i slrzypienia we wnętrzu tutaj saab sie nie popisł, jednak samochód ma też swoje lata
Termostat oraz uszkodzona z mojej winy chłodnica.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 131KM 96kW [l/100km]

11,3