Ocena kierowcy - Saab 900 II Hatchback

jkg95, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1994
Saab 900 II Hatchback 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Jego nietypowość, indywidualność i wygląd.
Przeniesienie napędu : Wypadający wsteczny bieg
Piękna stylistyka, indywidualność, dynamika i niezawodność. To cechy tej perełki.
Pomimo swojego wieku i przebiegu przy serwisowaniu na bieżąco nadal jest to bardzo dynamiczna jednostka.
Trzeba uważać, mi akurat trafił się egzemplarz z "uszkodzonym" biegiem wstecznym. Czasami wypada. Trzeba go dobrze docisnąć i powoli ruszać. Tak to bez zastrzeżeń.
Samochód dobrze się prowadzi
Widoczność jest dobra, mi osobiście przeszkadza ciut za niska przednia szyba, jestem wysoki i przez to mogłaby być trochę wyższa.
Saab swoją stylistyką i wykonaniem wnętrza skupia się na kierowcy, wszystko czego potrzeba jest pod ręką. Każdy guzik jest duży, widoczny i ma swoją zadaną funkcję.
Posiadam wersję bez klimatyzacji, ale nawiew daje radę, jednak latem nie obejdzie się bez otwarcia okien i szyberdachu. Zimą daje rade :D
O ile z przodu jest sporo miejsca to gdy ktoś większy zasiądzie wygodnie z przodu to z tyłu zostaje mało miejsca jednak nie jest przeszkodą jechać nim w 5 osób na wakacje.
Wyciszenie jest dobre, ale cieszę się że pozostawiono wyraźny ryk silnika w kabinie. Jest to bardzo kojący dźwięk szczególnie, że silnik ma swój charakterystyczny oddźwięk.
Jeszcze dobrze nie udało mi się tego przetestować na własnej skórze, ale trzeba się liczyć z 12l w mieście. W trasie udało mi się zejść do 8,5 na niedługi odcinek. Średnio trzeba przyjąć 10-11l. Co do części zamiennych to ceny też nie są zbytnio niskie
Jakość jaką dostajemy w tym samochodzie za tą cenę za jaką można go kupić stoi na bardzo wysokim poziomie.
Drobne usterki się zdarzają jak w każdym samochodzie. Przez 10 lat jak mam styczność z tym samochodem to mogę powiedzieć że awaryjność jest w normie w moim modelu i średni koszt relatywnie nie jest aż tak wysoki.
Tu się wypowiem tylko ze znajomości nie z własnej obserwacji. Auto nigdy nie stało długo na warsztacie i nic poważnego się z nim nie działo.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 131KM 96kW [l/100km]

10,8