Ocena kierowcy - Saab 900 II Hatchback

g.zmudziejewski@argo.net.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 1996
Saab 900 II Hatchback 2.0 Turbo 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Ogóly stan auta, jak samochód 2 letni. Trwałość godna polecenia.
Jak się nim jeździ, to czuje się, że jest to samochód wyższej klasy. Dbałość o detale od wycieraczek reflektorów, przez siłowniki gazowe przy masce, dodatkowe chlapacze w połowie samochodu, osobne lampki z przodu i z tył sufitu po olbrzymi bagażnik z uchwytami do mocowania bagaży.
Oczywiście turbodziura daje znać o sobie, ale na wyższych biegach to nie problem, zawsze można zredukować
jedynka powinna być dłuższa, troszkę mało precyzyjna, ale praca skrzyni poprawiła się po zalaniu dobrym olejem silnikowym - tak, tak, nie przekładniowym. Saab zaleca silnikowy
Precyzyjny. Doskonały kompromis między sztywnością auta z 185 KM i komfortem
Jak ktoś nie umie cofać, to i w maluchu będzie nażekał. Problem jest tylko pod światłami wiszącymi nad ulicą. Krawędź dachu jest tak daleko, że trzeba stanąć troszkę wcześniej, ale plusem tego jest mniejsze oślepianie przez słońce, nawet bez opuszczania przysłon.
Bardzo wygodne fotele i doskonała deska. NIe wygodne tylko ulokowanie przycisków opuszczania szyb.
Klima działa błyskawicznie
Mi nie brakuje, ale komuś bardzo wysokiemu (powużej 190 cm) może prawa noga nażekać na panel środkowy.
Jest cicho i przyjemnie, ale na szczęście nie wygłuszono do końca muzyczki silnika na wyższych obrotach, no i słychać delikatnie turbo, ale to jest zaleta.
Niech nikt nie liczy na 6l/100. To jest duże auto z ogromnym bagażnikiem i "butem" (8,5 sekundy do setki). Części w normie, pod warunkiem omijania serwisu saaba. Filtr oleju 15 zł, tarcza, docisk i łożysko razem 800 zł łańcuch rozrządu 150 zł. Duża trwałość.
Za te pieniądze mogłem kupić jakiegoś bardziej popularnego "golasa" z góra 120 konikami i czeszczącą deską, wygniecionymi fotelami itp.
Tylko eksploatacyjne sprawy. Bardzo podoba mi się to, że wszystko w nim działa - każda lampeczka, każdy drobiazg wyposażenia i to w tym wieku.
Brak. Wszystko działa. Ja wymieniłem zaraz po zakupie sprzęgło, ale mogłem z tym spokojnie poczekać jakieś 30-40 tyś km. było jeszcze przyzwoite, ale jak już wydarłem skrzynię to wymieniłem
Dziennik kosztów dla Saab 900 II Hatchback 2.0 Turbo 185KM 136kW
12,5