Ocena kierowcy - Saab 9000 II

Marcin, 13 lat temu
Silnik 2.0 16V Turbo CD 185KM 136kW
Rok produkcji 1995
Saab 9000 II 2.0 16V Turbo CD 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Rozpędzałem auto do 190 km/h - i były rezerwy mocy. Ale bałem się jechac szybciej. To jednak bardzo pełnoletnie auto, a ja nie jestem desperado. W katalogach podają prędkość maksymalną - 230 km/h. I to pewnie prawda.
Bardzo dobry, dzielny, dynamiczny i praktyczny samochód. Podczas przeprowadzki przewiozłem nim pewnie tonę lub więcej różnych rzeczy. Obym nie zapeszył, bo nie jest już nowy.
Mimo dużego przebiegu (a Bóg raczy wiedzieć jaki jest naprawdę) nie bierze oleju... Trzyma się - oby tak dalej. Po koniecznej regeneracji turbiny -auto dzielnie śmiga.
Bardzo w porządku.
Bardzo dobrze się prowadzi. Trudno porównywać do mojego poprzedniego auta, volvo 940, bo tamto miało napęd klasyczny. Tu jest na przód - i w sezonie pozazimowym większa precyzja, niemal żadnej podsterowności. Natomiast w zimie volvo, z dociążonym tyłem miało przewagę - wjeżdżało wszędzie.
W volvo 940 było lepiej - jak w akwarium. Ale i w saabie nie ma co narzekać. Tylna krawędź bagażnika trochę wysoka, ale za to jaki on pojemny!
Trzeba się przyzywczaić - zwł. do klawiszy, a nie pokręteł regulujących nawiew. Ale warto.
Szwedzki samochód! W zimie, z wdzięczności, potop można puścić w niepamięć.
Duże auto. Po złożeniu tylnych siedzień raz zdarzyło mi się w nim przespać. A - mówiąc oględnie - nie jestem filigranowy. Gabaryt cos jak Rudi Schubert.
Może to juz kwestia wieku? Saab 900, rocznik 94, z silnikiem 2.0 - 135 KM, którym jeździ żona jest cichszy - zwł. na jałowym biegu.
W dobie allegro z częściami nie jest tak źle. A spalanie nie boli aż tak, bo jest gaz.
Za 6 tysięcy zł kupiłem auto, którym, po dołożeniu instalacji LPG i niebyt wielkich inwestycjach (wyjątek - wspomniana turbina) zrobiłem już ponad 50 tys. km.
Skórzana tapicerka nie wytrzymała włoskiego klimatu - auto jest zdaje się sprowadzone z Padwy. Ale ogólnie wóz wytrzymał włoskie traktowanie, co dobrze świadczy o szwedzkiej jakości.
Właściwie tylko turbina poddała się i musiała byc podana regeneracji. No i coś tam było ze sprzęgłem - ale poza tym konieczne wymiany elementów zawieszenia i klocków hamulcowych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Turbo CD 185KM 136kW [l/100km]

10,7