Lista ocen Seat Arosa I (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kzg
Hatchback 1.0 50KM 37kW
No tu moge troszke sie rozpisac bo narobilem nim km :) W miescie naprawde rewelacja... 5,5l spokojnie sie miescilem. Trasa gorzej... 6-7l bo trzeba tych obrotow troche zrobic aby 120 nim wyciagnac. Przeglady nie wiem bo rocznikowo nie to :) Naprawy: Troche mi sie w nim napsolo... ale nie ma tragedii bo pasuje do niego zarowno czesci z Lupo jak i Polo, wiec zamiennikow jak i orginalow jest sporo. Ja pchalem wszystko z Polo bo chcialem...
~qhash
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Największy plus tego autka ( nie ukrywam ze min. dlatego zdecydowałem się na jego zakup) w mieście pali ok 5-5,5 l/100 przy spokojnej jeździe. Ja generalnie jeżdzę w trybie mieszanym ( trochę miasto i poza zabudowanym) i spalanie wacha się w granicy 4.5 do 4.8l /100 km ( spokojna jazda) Na trasie 260 km spaliła średnio 4.3 l !!! REWELACJA !!! Kupuję tylko części renomowanych producentów nie oszczedzam na częściach i jak narazie autko spisje...
~olekiolek@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Mój model jest wyposażony w instalację LPG, co znacznie poprawia jego ekonomię. Silnik 1.0 sam z siebie nie pali dużo, a przy cenie gazu jazda wychodzi bardzo tanio. Jestem z tego bardzo zadowolony. Podaję spalanie gazu, ponieważ benzyny używam tylko do rozruchu i do dojazdu na stację jak gaz mi się skończy.
~Zombi
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Pomyśleć, że to auto dostało od ADAC doskonałe noty za ekonomiczność zużycia paliwa, a dziś przyznaje większemu, o większej pojemności i znacznie zrywniejszemu (11s do 100km/h gdy Arosa 17s) Mitsubihi Colt bardzo złe noty a spalają tyle samo.
~dan
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
spalanie rewelacja, w zimie(śnieżna,mroźna), na oponach zimowych, krótkie odcinki na niedogrzanym silniku poza miastem ok 5-5,5litra! rewelacja, w lecie ok 4 na trasie poniżej 4!części tanie, większość wspólnych z Polo,Ibiza, Lupo
~Albert_All
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
auto jest naprawdę ekonomiczne. W trasie schodzi poniżej 4l (przy prędkości 90 km/h). W cyklu mieszanym (z przewagą trasy) pali około 5l/100 km. Usterek, póki co, autko nie miało żadnych (a przejechałem już 20 tyś km).
~goooliat
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Auto mocno awaryjne, psuje się tak na prawdę wszystko oprócz przedniego zawieszenia. Ceny części na akceptowalnym poziomie. Ekonomia silnika też nie powala, biorąc pod uwagę masę pojazdu.
~emigrant
Hatchback 1.4 60KM 44kW
w miescie pali do 11 litrów na 100km ( zakładając że te 100 km robie w 2 tygodnie na krótkich odcinkach) Jak na raz 100 km w trasie to max 6-6,5 litrów Bardzo dobry wynik jak dla mnie.
~Michhh
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Zużycie paliwa które podaję nie jest dokładne. Inaczej pali w zimie, inaczej w lecie. Myślę, że realne jest zejście do 4 l/100 km w trasie. Latem w mieście połknie te 5,5 l, a zimą 6,5 l, jak nie więcej.
Dziennik kosztów dla Seat Arosa I
5,1