Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

lukrak@op.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Cordoba II Sedan 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Generalnie autko jest super. Jak dla mnie trochę tylko za małe i brakuje klimy. Silnik może być, ale ja muszę mieć chyba diesla. Są seaciki z 1.9 TDi... Drugim razem kupiłbym tego.
Silnik w miarę elastyczny, jak na tak małą moc, całkiem żywy.
Dla mnie bomba... Przełożenia są precyzyjne i leciutko wchodzą.
Bardzo dobrze się prowadzi (jest wąski, więc lepiej się trzyma drogi na szerszych oponach), zawieszenie jak to w VW sztywne, odczuwa się drogowe wyboje, ale za to świetnie trzyma się na zakrętach
Jedynie jazda do tyłu sprawie małe problemy. Świetna widoczność przez lusterka boczne.
Wszystko w zasięgu ręki. Prostota i funkcjonalność. Mam dwie poduszki i straaaaasznie brakuje schowka... Polecam dokupić podłokietnik.
Grzeje świetnie w zimie, nie można narzekać. W lecie przydałaby się klimka... Nawiem ciepłym powietrzem nic nie daje..
I znowu coś za coś... Mam 193 cm i z przodu siedzę naprawdę wygodnie. Mogę prowadzić bez przerwy kilkaset km. Niestety za mną pasażer nie ma praktycznie miejsca na nogi...
Jak jadę ponad 130 trochę za głośno. Poza tym, bardzo pozytywnie.
W cyklu wielkomiesjkim (od światem do świateł) z przyspieszaniem praktycznie cały czas na maksa niestety powyżej 8,5 l/100 km. Na trasie przy jeździe w 130-150 w granicach 7,5l/100 km. Niestety jak widać mam ciężką nogę. Na trasie przy 100 km/h zszedłem poniżej 6 kiedyś, więc można jeździć ekonomicznie.
Miałem problemy z linką sprzęgła (poszłą dwa razy) i poza tym nic... Z części jezdnych przy 80 000 km wymieniłem przednie amortyzatory, ale prawdopobnie nie przeżył jednej z mazurskich dziur. Wymieniony został ostatnio też tłumik (po 8 latach i 80 tys.)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,8