Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Krzysiu, 15 lat temu
Rok produkcji 1999
Seat Cordoba II Sedan 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Na prawdę potrafi się zebrac... :D
Karoseria : Jeżdżę tym Seatem już drugą zimę i po raz kolejny podczas mrozów i wilgoci cały samochód dosłownie zamarza. I nie chodzi mi o zamarznięte zamki, tylko o przymarzające do ramy drzwi. Uszczelki też są w porządku, nie mam pojęcia co jest tego przyczyną... być może auto było bite i drzwi po prostu krzywo przylegają. Usterka strasznie iryująca, już kilkukrotnie musiałem zrezygnować z jazdy autem podczas mrozów.
Przeniesienie napędu : W ciągu dwóch tygodni dwukrotnie wymieniałem linkę sprzęgła, oraz cały zestaw (ale już tylko 1 raz). Być może to po prostu pech...
Niemiecka technologia, hiszpański temperament... Uwielbiam ten samochód! Jak na pierwsze auto w życiu jestem bardzo zadowolony, ale bardziej wymagający mogliby czuć niedosyt.
Jak na taką małą moc całkiem dynamiczny, niejednokrotnie mnie zadziwiał swoją zrywnością. Natomiast przy większym obciążeniu (kilka osób i nieco bagażu) samochód ma dynamikę autobusu...
Nie licząc zużytego sprzęgła, które przez pewien czas miało negatywny wpływ na działanie skrzyni, całkiem dobrze.
Twardy, ale mnie to odpowiada. Na oponach DUNLOP SPORT SP01 185/60 R14 przyczepność doskonała!
Z przodu bez zarzutu, natomiast dość mała tylna szyba i wysoko umiejscowiony bagażnik utrudniają widoczność, ale szybko można się przyzwyczaić - nie jest to żadnym problemem.
Super! Wszystko co potrzebne kierowcy jest pod ręką.
Szybko się grzeje, praktycznie nie paruje - żadnych problemów.
Z tyłu mogłoby być więcej miejsca, z przodu bardzo wygodnie. Braki przestrzenne dla pasażerów nadrabia gigantycznym jak na swoja klasę bagażnikiem - każdy kto do niego zagląda bardzo się dziwi ;)
Trzeba przyznać - cichy nie jest, szczególnie na trasie.
Cena utrzymania nie jest wysoka, duża dostępność części, jedyny kłopot był z tylną szybą (do wymiany po sierpniowym gradobiciu). Ocena zużycia paliwa jest w moim przypadku subiektywna, bo mając 19 lat ciężko jest mówić o ekonomicznej jeździe ;)
Był dość drogi, ale w idealnym stanie - wart swej ceny.
Zero problemów z karoserią i korozją, generalnie wysoka bezawaryjność Wymiana sprzęgła i linki, ponadto standardowe wymiany płynów, klocków itp. Aha, no i wymiana baterii w pilocie z alarmu ;)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]