Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Silnik : Dość dobre przyspieszenie
Silnik : Przepustnica
Układ elektryczny : Sonda Lambda
Silnik : Falujące obroty
Autko dość przeciętne. Na dłuższe trasy jest dość niewygodne. Nogę sterującą gazem/hamulcem szlag trafia. Spalanie dość duże. W mieście potrafi spalić nawet ze 12 litrów. W trasie udało mi się zejść do 8 litrów. Najgorsze jest to, że starałem się jeździć w miarę eko, a wyszło tak jak widać.
Potrafi rozkołysać budę do konkretnych prędkości. Spalanie za duże jak na auto takiej wielkości i klasy. Niestety jest dość głośny.
Nie mam większych zastrzeżeń. Niestety pod koniec mojego okresu użytkowania zaczęła się sypać.
Kiepski kąt zawracania.
Na widoczność z przodu nie można narzekać, lusterka mogą być, pomimo tego, że prawe jest mniejsze. O widoczności do tyłu nie wypowiadam się, bo jak to w sedanie nigdy nic nie widać.
Fatalnie. Jak nie ustawisz fotela to i tak będzie niewygodnie. Noga drętwieje po 100km jazdy. Strasznie wąsko z przodu. Nieraz pasażer zahaczył kolanem o drążek skrzyni biegów. Prawa noga kierowcy często obija się o środkową konsolę.
Ogrzewanie dość wydajne, w miarę szybko się nagrzewa. Nawiewy chodzą dość głośno. Często parują szyby (brak wilgoci i nowy filtr kabinowy)
Fatalnie. Ciasno z przodu i z tyłu. Osoby z przodu jadą ramię w ramie.
Dość słabo, silnik jest mocno słyszalny. Przy 120km/h jest już dość głośno.
Spalanie w mieście średnio 10-12L/100km, co daje ok. 50zł/100km W moim przypadku auto okazało się miną i musiałem włożyć dość dużo pieniędzy.
Pękła linka od klamki, zdechł prędkościomierz , po tygodniu sam się naprawił.
W większości takich aut największym problemem są falujące obroty spowodowane zajechaną przepustnicą, uszkodzoną sondą lambda, zapchanym katalizatorem, słabym akumulatorem lub czymś innym.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

9,7