Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 2001
Seat Cordoba II Sedan 1.9 SDI 68KM 50kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik: niezawodność + niskie spalanie
Pojazd idealny dla małych rodzin mieszkających w miastach. 68 KM trochę przymula, ale silnik odwdzięcza się naprawdę bardzo niskim spalaniem. Auto ma bardzo ładny wygląd (akurat te auta mają niespotykaną paletę kolorów - ja mam ciemny błękit, ale widziałem też np. jasną zieleń). Niemiecki środek sprawia, że mechanicy raczej na nas nie zarobią.
Silnik jest bardzo dobry, niezniszczalny jak to usłyszałem od kilku mechaników. Jak każdy diesel jest głośny, co może trochę przeszkadzać ze względu na słabe wyciszenie wewnątrz pojazdu. Moim zdaniem auto jest idealne, wręcz perfekcyjne dla osób mieszkających i dużo poruszających się w miastach lub przedmieściach, ponieważ auto ma bardzo dobre spalanie, zaś 68 KM jest wystarczające do jazdy po mieście. Jadąc po trasie czasami chciałoby się mieć więcej kucyków.
Bezproblemowo. Co prawda przy wjechaniu w dziurę możemy się przestraszyć ale poza tym nie mam nic do zarzucenia.
Bardzo dobra widoczność z przodu i z boków. Z tyłu trochę gorzej, ponieważ auto ma wysoki tył - da się przyzwyczaić.
Wszystko pod ręką, ekran wyświetlający informacje (spalanie, temperatura itp) to strzał w dziesiątkę.
W zimę trochę zmarzniemy na początku, dopiero po 5 minutach jazdy poczujemy ciepłe powietrze. Klima chłodzi aż za dobrze (po pierwszym tygodniu jeżdżenia z klimą byłem przeziębiony ;p ).
Przód idealny. Niestety z tyłu miejsca jest bardzo, bardzo mało, szczególnie że ja lubię jeździć \"na leżąco\". 5 osób się oczywiście zmieści, ale o wygodzie mogą mówić tylko szczęściarze siedzący z przodu (no chyba że jesteś dzieckiem lub zgrabną kobietą)
Wyciszenie jest słabe.
To jest auto dla tych, którzy nie lubią jeździć na stacje benzynowe! Trasa: 3,5 l/100 Miasto 5-6,5 l/100 Ideał jak dla mnie jako studenta - w miarę duże i ekonomiczne! Ceny części znośne, Na szczęście do tej pory wymieniałem tylko to, co wynika z eksploatacji auta (filtry, klocki,itp)
Auto można kupić już naprawdę bardzo tanio.
Plastik w środku szybko się rysuje - trzeba uważać. Kiedyś mi się przetarł wężyk od płynu do chłodnicy, ale mechanik wsadził mi tam kawałek innej rurki i działa.
(Odpukać) na razie jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

5,1