Ocena kierowcy - Seat Exeo ST

Sebastian, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Rok produkcji 2010
Seat Exeo ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, cichy, mało pali.
Według mnie EXEO ST to bardzo udany i trafiony model. Jest ładny, komfortowy, bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z AUDI (to w praktyce jest A4 model B7). Jakością wykonania oraz jakością użytych materiałów znacznie przewyższa większość marek i modeli z tej klasy. Wnętrze samochodu nie poraża przestrzenią, ale nie jest jest małe. Rozumiem, że każdy widzi co kupuje i czy miejsca jest wystarczająco, czy jednak musi mieć karawan w postaci Mondeo lub Superba. Do tego dochodzi ekonomika spalania oraz radość z jazdy (mocny, elastyczny i relatywnie cichy diesel). Auto mam maksymalnie wyposażone - wersja STYLE doposażona w skrętne biksenony, chłodzony schowek, pakiet schowków, dźwiękoszczelną przednią szybę oraz przyciemniane szyby. W całości daje to dużą przyjemność z jazdy i komfort użytkowania.
Cichy, elastyczny i bardzo mocny. Od zawsze jeżdżę dieslami i raczej się to nie zmieni. Grupa VW już dawno powinna przejść na CR.
Bez haczenia, krótkie skoki lewarka, wysoka precyzja - jestem zadowolony. W poprzednim aucie brakowało 6, tutaj już jest :-)
Fajne niskie auto, dobrze trzyma się drogi, układ kierowniczy bezpośredni - kierowca wie co dzieje się z kołami na drodze.
Brak szerokich słupków i z przodu i z tyłu bardzo ułatwia widoczność. We wszystkich kierunkach jest dobrze.
Niemiecka technika, precyzja i rozwiązania z A4 - więcej rekomendacji nie trzeba. Wszystko mam pod ręką, obsługa intuicyjna.
Climatronic sprawdza się bardzo dobrze. Nie paruje, szybko schładza wnętrze.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miesca jest wystarczająco dużo. Z tyłu znacznie mniej (mniej niż w Tośku), ale to jasna konsekwencja takiego a nie innego ułożenia silnika. Ja wybierałem auto świadomie i dla mnie oraz mojej rodziny miejsca nie brakuje. Duży plus za użyte materiały (wersja Style), ich spasowanie oraz dodatkowe rozwiązania (schowki, uchwyty na kubku, itp.).
Nie wiem jak to Seat w tym modelu zrobił, ale w porównaniu chociażby do Toledo III jest super. Z dodatków mam dzwiękoszczelną przednią szybę, co znacznie obniża poziom hałasu na autostradach.
Jak na tak duże auto z kompletem dodatków elektronicznych pali bardzo mało. Za przeglądy jeszcze nie płaciłem, więc nie oceniam. Mam jednak doświadczenie z ASO i raczej byłem zadowolony.
Wcześniej myślałem o używanej, 3-letniej A4 - taką właśnie mógłbym kupić za cenę nowego Seata EXEO. Ja wolę jednak nowe auto. Kupiłem EXEO w promocji z upustem ponad 15 tys. pln. Dostałem jeszcze komplet zimówek. Uważam, że to bardzo dobra cena za ten samochód.
Na razie bez żadnych wpadek i oby tak dalej ...
Na razie bez żadnych wpadek i oby tak dalej ...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW [l/100km]

5,8