Ocena kierowcy - Seat Exeo ST

Alex, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Rok produkcji 2011
Seat Exeo ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Cena za samochód. Naprawdę za te pieniądze nie da się kupić lepszego kombi dieslu o tych wymiarach. Mondeo będzie starsze i słabiej wyciszone, C5 i Laguna ma skrzypiące plastiki, Insignia w dieslu - koszmar każdego.
Inne
Daję 4.5. Auto będę porównywać z passatem B7 2.0tdi, którym też często jeżdżę. Co mi się podoba: - Jakość wykonania - Wyposażenie - Wymiary auta - Rzadkość - Ogólne wyciszenie kabiny przy wysokich prędkościach Co mi się nie podoba: - Wyciszenie komory silnika - Nie przycisza się muzyką gdy włącza się czujnik parkowania - Podłokietnik przeszkadza w zaciąganiu ręcznego - Bardzo długo się grzeje. W zimie trzeba pokonać 10km żeby silnik osiągnął temperaturę roboczą. W korkach nie da się osiągnąć 90°C w zimie.
Jak na razie wszystko jest OK. Pokonałem 20 tys km w ciągu 8 miesięcy. Oleju nie bierze, nie dymi w ogóle i nie śmierdzi. Ma jednak ciut większe wibracje niż silnik VW 2.0tdi CR. Brak usterek w tym czasie. Jedynie to musiałem wymienić obydwa termostaty, ale w zimie i tak bardzo słabo się grzeje, a przy zjazdach z górki temperatura potrafi spaść, to samo dzieje się na postoju jak mamy poniżej 5°C. Wersja 143KM nie jest demonem prędkości, ale dla spokojnych kierowców jest wystarczająca. Wcześniej miałem passata B5 1.9tdi 115km i elastyczność była dużo lepsza niż w tym silniku. Ten silnik zaczyna się zbierać po 2300 obr/min. Według mnie ma ogromną turbo dziurę.
Tutaj jest wszystko super. Skrzynia bardzo precyzyjna. Przełożenia krótkie. Przy prędkości 140kmh (GPS) mam 2200 obrotów na minutę. Niestety u mnie jest lekka wibracja na lewarku skrzyni. Nie wiem czy tak jest w każdym exeo, ale mój tak ma.
Tu daje 5. Prowadzi się samochód rewelacyjnie. Trzyma się drogi jak przyklejony. Ja mam wersję sport z 18 calowymi felgami i sportowym zawieszeniem i na dobrej drodze prowadzi się fenomenalnie. Jestem pod wrażeniem.
Kupiłem auto bezwypadkowe w fabrycznym lakierze, jednak przedni błotnik zaczął korodować i musiałem najpierw go malować ( ale to nie pomogło) a później wymienić na inny. Znalezienie błotnika do exeo zajęło mi 3 miesiące. Części do karoserii to prawdziwy RARYTAS i znaleźć je w dobrym stanie to nie lada wyzwanie
Nie narzekam. Czujnik cofania bardzo pomagają. Nie mam żadnych zastrzeżeń do widoczności. Każdy kierowca bez problemu zaparkuje ten samochód.
Jak w każdym VAGu wszystko jest pod ręką, panel klimatyzacji znamy z innych aut grupy, w sumie cała obsługa auta jest maksymalnie prosta i intuicyjna
Nie narzekam. Szyby nie parują, nagrzewa się szybko zimą i szybko chodzi się latem. Szkoda że nie ma nawiewów dla tylnej kanapy.
Dla kierowcy i przedniego pasażera jest OK. Z tyłu ciut gorzej. Ale 4 dorosłe osoby mogą komfortowo podróżować tym autem. Mam 177 cm wzrostu i spokojnie siedzę sam za sobą. Dla rodziny 2+2 auto jest wystarczające pod względem przestrzeni.
Daję 4. Ale dałbym 4.5. Uważam że komora silnikowa mogła być lepiej wyciszona, ale kabina jest świetnie wyciszona. Mam szybę akustyczną z przodu i na autostradach jest dość cicho. Można spokojnie rozmawiać przy wysokich prędkościach(140-190). Przy czym nie czuje różnicy na 140kmh i na 190kmh. Szum rośnie do 140-150kmh a potem nie czujemy różnicy.
Dobrze znany silnik i konstrukcja. Nie ma problemów z utrzymaniem tego auta.
Tutaj dałbym 10. Za stosunkowo nie stare auto (do 10 lat) możemy zapłacić 25-30tys. zł i mieć pewny samochód z przebiegiem do 150tys km w bardzo dobrej konfiguracji. Kupujemy tak naprawdę Audi ze znaczkiem Seata. Uważam że o tych wymiarach nie mamy lepszego wyboru w tej cenie.
Musiałem wymienić moduł komfortu bo nie zawsze działało mi oświetlenie kabiny. Koszt używanego modułu - 600 zł. Poza tym nic nie psuje się.
Nie miałem i ma nadzieję że nie będę miał w najbliższym czasie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW [l/100km]

6,2