Ocena kierowcy - Seat Ibiza I

"Jurek" Zielonka, 18 lat temu
Rok produkcji 1987
Seat Ibiza I 1.5 90KM 66kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Proponuje 4+ za caloksztalt bo jest kilka manklamentow ale nie psuja wizerunku tego autka jako solidne, zwinne i szybkie.
Aby przekroczył 2´000 obr/min jesli chcemy poszalec lub wyprzedzac. Otwiera sie gardziel w drugim gazniku firme Weber i autko rwie do przodu jak oszalale. Spokojnie w 2004 roku rozpedzilem ja do predkosci 175km/h a pod pedałem gazu mialem jeszcze miejsca. Najlepsze jest to ze nigdy nic mi sie nie popsulo w silniku. Jest poprostu niezawodny.
Nie haczyla, nie zgrzytala, trafiala dokladnie w to miejsc w ktore miala trafic.
Doskonale czulem samochod i nie mialem zlych doswiadczen. Sztywny ale pewny. Osobiscie taki lubie.
Lusterka odpowiednie do wielkosci autka i duzo powierzchni szklanych.
Jak na tamte lata wszystko bylo pod reka. Teraz mozna przyczepic sie ze suwak od nawiewu jest troche nisko. Ja sie przyzwyczailem.
W lato bylo czuc chlodne powietrze jak sie zamknelo szyby i wlaczylo nawiew ale w zime horror. Silnik strasznie wolno sie nagrzewal co sprawialo ze bylo zimno w srodku a szyby ciagle zaparowane. Ale i na to sa sposoby. Odpinamy atrape i wkladamy kawalek tektury. Proste i skuteczne.
Dla kierowcy i pasazera z przody przestrzeni jest duzo ale dla siedzacych z tylu juz nie. Moge czyc sie nie komfortowa na wysokosci nog. ale czegoz mozna sie spodziewac po autku klasy B.
Slychac halas docierajacy z zewnatrz i tego nie ma co ukrywac. Jedna ja uwielbialem jak slychac silnik, piekny dzwiek ten motor wydaje.
Chcemy jezdzic oszczednie to nie wkrecajmy motoru powyzej 2´000 obr/min i to wszystko. Nie przyspieszajmy gwaltownie. Ja w trasie przy 4 osobach schodzilem na 5,6 litra na 100, moj ojciec schodzil na 5,5.
Na dzien dzisiejszy jezeli ktos dbal o autko to bedzie mu jeszcze sluzyc kilka lat bez jakich kolwiek usterek. Za to cene dostajemy naprawde solidnie zbudowane autko.
Z drobiazgow siadly mi klamki i aby otworzyc trzeba odpowiednio nacisnac drzwi. Przynajmniej zlodziej bedzie mial trudniej. Poza tym musialem wymienic stacyjke na nowa i modul zaplonowy. Poza tym wszystko dziala od nowosci.
Auto nigdy nie stalo z powodu powaznej usterki. Wszystkie czesci chodza bez problemu od 19 lat. Niemcy sie postarali.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

5,8