Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback Facelifting (142) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~markizz
Hatchback Facelifting 1.8 T 20V 156KM 115kW
Zacznę od tego, że w tym aucie raczej nie zaznamy komfortu. Jest niskie, strasznie twarde. Przejechać po jakiś dziurach miejskich jest już wyczynem. Trzeba sie martwić żeby nie zgubić zderzaka :) Lecz w tym aucie o to chodzi... Jest to auto \"sportowe\" Kupując ten samochod nie liczyłem na komfort z jazdy... To zawieszenie daje spore możliwości prowadzenia auta w zakrętach. Z dobrymi oponami super się prowadzi. W ogóle \"nie czuć\" bujania na...
~sever
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Kierowniczy układ jest precyzyjny i wymaga tylko wymiany sworzni- co 50 kkm jak w zegarku. Zawieszenie jest stosunkowo sztywne i przy nowym aucie mogło być denerwujące natomiast mam 200 kkm i dopiero teraz wylał mi sie tylny amortyzator. Podejrzewam że od wożenia cięzarów na tylnej kanapie i w bagażniku, bo spręzyny tylnie dość szybko sie opuściły.
~Ania
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
To chyba najlepsza sprawa w Ibizie. Sztywne i dość twarde zawieszenie powoduje, że auto trzyma się drogi jak przyklejone. Tłumienie na polskich dziurach jest przyzwoite. Przy większych prędkościach zużyty przynajmniej u mnie układ kierowniczy wymaga pewnego trzymania kierownicy na nierównościach, gdyż auto ucieka wówczas na boki.
~tdiesel@op.pl
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
W sumie to nie wiem jak do tego podejść. Jeśli mam patrzeć na auta klasy Ibizy, to układ jest rewelacyjny, ale jeśli porównamy z innymi większymi autami, to wypada średnio, bo skacze na dziurach. Ogólnie auto sztywno zestrojone - bardzo dobrze na drodze się trzyma, ale za to troszkę bardziej polskie dziury się odczuwa.
~marcin
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Bardzo dobre zawieszenie, twarde ale zarazem sprężyste tzn auto nie przechyla się na zakrętach ale czuć nie raz większe nierówności, mniejsze są dobrze tłumione w czym zasługa opon 185/60/14. Przy 140 można spokojnie wchodzić w zakręty przy suchej nawierzchni i to przy braku wyczuwalnych przechyłów czy pisku opon.
~arczi
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
Ibizka III (wlasciwie to II liftingowana) Siedzi na dosyc twardym zwartym i wytrzymalym zawieszeniu o nieco sportowym charakterze. Autko swietnie trzyma sie drogi, dobrze znosi zakrety. Sam silnik TDI w odniesieniu do calej masy pojazdu stanowi cięzki i gleboko posadzony element wagowy...
~kyjo
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
mam założone letnie dość szerokie "kapcie" na niskim profilu, dodatkowo jest dość sztywny, na zakretach można spokojnie siedzieć w fotelu bez nagłych niespodzianek, oczywiście do rozsądnych prędkości, nie polecam opon w rozmiarze 205/45/15 są za szerokie i obcierają na przedniej osi obudowę silnika
~Tomek S
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Jak na nasze drogi naprawde dobrze radziło sobie zawieszenie, raz wymieniłem tylko komplet na przód ale to było po wjechaniu w mega wielką dziurę po krtórej pękła sprężyna wiec wymieniłem cały przód oczywiście za rozsądne pieniądze, poza tym nie miałem problemów z zawieszeniem
~matysxxx
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Zawieszenie seata dosyć miękkie, przez co przy pokonywaniu zakrętów z większą prędkością auto wykazuje lekkie przechyły...ale też silnik nie czyni z tego auta auta sportowego...w normalnym użytkowaniu radzi sobie bardzo dobrze z polskimi nierównościami...
~Dominik
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 110KM 81kW
Przy tym silniku zawieszenie sportowe idealnie trzyma się drogi, każdy zakręt z większą prędkościa to tylko przyjemność, niestety na dziurach troche telepie ale coś kosztem czegoś, jak chce się mieć swoje małe F1 to nie limuzyne.
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting