Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback (227) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 335 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~glomar02@op.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
dość długo walczyłem z przerywaniem pracy silnika (momentami nie pracował jeden z cylindrów i dopiero w serwisie znaleziono przyczyne: przewody od świec nie miały przejście, żaden z wceśniej odwiedzonych mechaników nie wpadł na to żeby sprawdzić przejście!!! każdy sprawdzał tylko czy nie ma przebicia).
~luk-j-no
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
kupiłem autko z przebiegiem ponad 400 000km :) i przejechałem nim ponad 100 000km nie małem żadnej poważnej usterki i mało tego silnik był bardzo zdrowy i mocny. nie wiem może wcześniej miał jakiś remont ale ja nic z silnikiem nie robiłem tylko świece żarowe raz wymieniłem i koniec
~james
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
w sumie to nic szczególnego bo te silniki podobno tak mają(opinia kilku znajomych i mechaników)-uszczelka na głowicy (nie był przegrzany po prostu był niewielki wyciek oleju na silnik i trzeba było wymienić) i klawiaturą kopułka i palec są to najpoważniejsze rzeczy reszta bez zarzutu
~smallB
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów jest słaba. Ciężko wchodzi 2, a brak synchronizacji na 1 i wstecznym powoduje zgrzyty czasami. Zimą siadają akumulatory. W wersji z szyberdachem czasami zalewa nawiewy i woda leci. Poza tym nic poważnego. Wycieków poza skrzynią nie było w żadnej mojej Ibizie ;)
~Kane
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Żadnych usterek poza jedną, która sprawia że w deszczowy dzień dwa razy zastanowię się nad wyjazdem. Po przejechaniu przez pierwszą głębszą kałużę momentalnie zalewa nam silnik. Auto nadaje się do dalszej jazdy po ok. 10 minutach postoju. Mocno irytująca wada.
~LUKASZIGIELSKI@GMAIL.COM
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jesli chodzi o Silnik, zawieche, elektryke - solidna robota. pamiętac trzeba zeby nie katowac jak jest zimny i pamiętac o schłodzeniu Turbo przed gaszeniem silnika. (poprostu nie gasimy odrazu) i to wszystko. Regularnie zmieniac oleje itp... I autko jets niezawodne
~JoJoe
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Czujnik przepustnicy raz padł, były niezłe jaja z obortami ale poza tym samochód nigdy mnie nie zawiódł a widział już trochę świata. Niestety mój rocznik pozbawiuony był ocynku obustronnego na karoserii przez co rdza jest widoczna juz w paru miejscach wyraźnie:/
~MIKUZZ - pozdro dla znajomych miłośników marki :)
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
linka sprzęgła - TO NIEZAPRZECZALNY FAKT, że chyba każdy długoletni użytkownik ibizy zaliczył jej nagłe zerwanie na ulicy... :( To po prostu wada konstrukcyjna modelu 6K1 (przed liftem) i tyle. Ponoć po 1999 r to poprawiono (stalowe zakończenie linki, zamiast alu)
~Catch
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
jak pisałem skrzynia do wymiany ale to nie wina samej skrzyni a wypadku poprzedniego właściciela ( dostało autko w koło po stronie skrzyni i sie "odbiły" kulki łożyska na obudowie i wyje a taniej wymienić całą skrzynię ( urzywana 600 zł) niz wymieniac łożysko ( sama robocizna 500 zł)
~Stormcloud
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń-miałem kłopoty z zapalaniem rozgrzanego samochodu, lecz na szczęście okazało się że "bardzo dobry" akumulator jaki był w samochodzie wcale taki nie jest. po jego wymianie zero kłopotów, jedynie wymiana części eksploatacyjnych.
Seat Ibiza II Hatchback