Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo wszystkich jego kłopotów, jak odpali to wiem że nie zgaśnie na trasie, prawie nie bierze oleju (ostatnio dopiero dolałem ok. 100ml między wymianami oleju, niestety jak podejrzewam tylko dlatego że wlałem po raz pierwszy mineralny i to jak się okazało nie najlepszego producenta)
Inne : łożyska tylne
Karoseria : zamarzające zamki w drzwiach
mam ten samochód już siedem lat i w ciągu tego okresu dwukrotnie stanął na drodze tak, że musiał być holowany; ogromną jego zaletą jest fakt, iż jest on prosty jak budowa cepa i praktycznie *wszystko* jesteś w stanie zrobić sam, od wymiany cylinderków po świece czy łożyska; niestety, jest to samochód miejski, w trasie dzielnie jedzie do przodu ale nie licz na komfort, trasa Poznań/Szczecin/Poznań to mordęga; ceny części są w miarę przystępne, przewody wysokiego napięcia 78zł, świece 80zł, dobre klocki 60zł, filtry paliwa/powietrza/oleju niedrogie; zupełnie nie nadaje się do jazdy przy obciążeniu kilku osób i/lub bagażu (zresztą broni się przed tym małą pojemnością bagażnika)
mułowaty i paliwożerny, ale jak odpali to jedzie
przez te wszystkie lata zupełnie bez problemów, sporadycznie coś przyhaczy ale to pojedyncze przypadki
bardzo przeciętny, praktycznie dla max. dwóch osób
mały samochód to i nie ma o czym mówić
wszystko tam gdzie powinno być (może z wyjątkiem spryskiwacza tylnej szyby, który jest ok jak wie się gdzie szukać - mało intuicyjny)
grzeje ok, bez klimy - wiadomo, w tak małym samochodzie sauna
z przodu ok jeśli fotele odsunięte max. do tyłu, z tyłu tragedia, kanapa niewygodna i b. mało miejsca na nogi
moja typowa prędkość na trasie 90-100km/h i tym przedziale idzie wytrzymać
jak na 1.4 i 60KM spalanie rzędu 7-7,5l w trasie i 8-8.7l w mieście to moim skromnym zdaniem trochę za dużo, jeżdżę raczej spokojnie
jestem przekonany, że jest to lepsza oferta niż porównywalne peugeoty/citroeny i tym podobne wynalazki z porównywalnego okresu, jednak jak na mój gust jest... zbyt mały; do miasta jako drugi samochód się świetnie nadaje, jednak nie jako jedyny samochód w rodzinie
ciągły kłopot z zamarzającymi zamkami i urywającymi się łopatkami w zamku w zimie, przetarty fotel, urwana dźwignia odchylająca fotel, pływające światła (zdalną regulację szlag trafił)
problem (z tego co wiem nie tylko ja to mam) z niesamowicie upierdliwym gaśnięciem tuż po zapaleniu, przejrzany kilkukrotnie samochód u elektryka i mechanika i nic, poza tym ten samochód ma wadę w postaci diabelnie słabych łożysk tylnych i nigdy tak naprawdę nie wiesz kiedy usłyszysz szum - w ten sposób wyciągałem już zmielone łożysko tylne z piasty

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

7,6