Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i na razie bezawaryjny
Karoseria : W jedym miejscu zauważyłem rdzę.
Samochód dobry ale należy pamiętać , że widać po nim lata 90 te jeżeli chodzi o wnętrze przynajmniej (bo z zewnątrz ma jeszcze w miarę atrakcyjny wygląd); największą jego zaletą jest silnik; Nie kupiłbym go więcej tylko dlatego że ma dość toporne wnętrze i jest dla mnie jednak zbyt mały; potrzebuje czegoś odrobinę większego. Najmniej mi się podoba to jak chodzi drążek zmiany biegów (chociaż może to drobnostka ale mnie akurat irytuje)
Oczywiście bez nie wiadomo jakich rewelacji ale chodzi całkiem OK. Jest dosyć dynamiczny. Bardzo dobry na miasto; najlepiej mi się nim jeździ w przedziale 50-90 km na godz.;powyżej 100 km na godzinę zaczyna się już męczyć; powyżej 120 km na godzinę to już żadna jazda. Zadbany rzadko się psuje: to już spostrzeżenie
Ma pewne wady których nie miał mój poprzedni samochód: 1. drążek zmiany biegów drży i podobno ten typ tak ma; 2. biegi ułożone b. ciasno - od czasu do czasu zamiast jedynki wrzucam trójkę 3. wsteczny obok jedynki to nieporozumienie - moim zdaniem ofkors ;-). Podstawowy plus: jest elastyczna. I na razie chodzi.
Dość twarde zawieszenie. Mnie to odpowiada. Dość pewnie się prowadzi.
Do przodu ok, do tyłu tak sobie. Brak powodów do narzekań.
Samochód jest z lat 90-tych i to widać. W dodatku kupiony w PL. Wnętrze dość ubogie i ascetyczne. To co jest to jest na swoim miejscu. Najbardziej irytuje brak schowka (bo poduszka powietrzna) i brak takich drobiazgów jak uchwyt na napoje itp.
W porównaniu z moim poprzednim samochodem czyli Hyundaiem Lantra wolniej się nagrzewa. Ale ogólnie ok.
Co tu dużo mówić - samochód dwuosobowy. Z tyłu można wozić co najwyżej niemowlaka lub psa. Ale to nie limuzyna.
Nie narzekam. Są oczywiście samochody lepiej wyciszone.
Dane orientacyjne bo nie robiłem super dokładnych pomiarów. W jeździe mieszanej bierze 6 litrów. Dane producenta to 5.2 l na trasie przy 90 km na godzinę, 7.5 l na trasie przy prędkości 120 km na godz. i 7 l. w cyklu miejskim. I tak wychodzi - ani mnie ani więcej. Średnio 6 l.
Dobrze. Nie jest bardzo drogi i jest raczej bezawaryjny; pewnie dlatego dosyć dobrze trzyma cenę.
Coś tam zawsze zapiszczy itp. ale na razie nie narzekam.
Do tej pory ok ale zaznaczam że długo tym samochodem nie jeżdżę. Dodam, że moja dziewczyna ma taki sam i jeździ nim już 11 rok i żadnych poważnych awarii nie było. Ale dba o samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,4