Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Technogil, 9 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Seat Ibiza III 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów chodzi jak marzenie. Nie spodziewałem się tak delikatnej pracy w 10-letnim samochodzie.
Karoseria : Pojawiające się pęcherze na tylnych nadkolach
Samochód wykonany bardzo solidnie, wszystko do siebie ładnie pasuje, nic nie odstaje (myślę tu o plastikach wewnątrz). Stylistyka również bardzo ciekawa. ogólnie samochód godny polecenia.
Silnik jaki jest każdy widzi ;) moc mogłaby być nieco większa, ale niskie spalanie to wynagradza. Praca silnika bardzo cicha oraz elastyczna. bardzo dobrze reaguje na naciśnięcie pedału gazu.
Skrzynia pracuje idealnie. Biegi wchodzą praktycznie bez użycia siły, prawie jak nóż w masło ;) Nic nie zgrzyta ani się nie zacina. Bardzo dobrze wykonana praca inżynierów seata.
Samochód trzyma się drogi niezwykle dobrze jak na swoje gabaryty. W zawieszeniu nic nie stuka nic nie skrzypi, wytrzyma wiele tysięcy kilometrów bez wymiany części. Nie ma na co narzekać.
Krótka maska pozwala dostrzec naprawdę wiele. przednia szyba zaprojektowana tak, aby nie utrudniać życia kierowcy. Ogólnie rzecz biorąc nie można się do niczego przyczepić.
Wszystkie przełączniki, przyciski i pokrętła są pod ręką i po paru kilometrach przejechanych tym samochodem obsługuje się go już intuicyjnie. Jest parę ciekawych rozwiązań, jak np. światła przeciwmgłowe jako wyciągane pokrętło świateł drogowych.
Zimą auto nagrzewa się sprawnie i szybko, Wentylacja jest przemyślana i dobrze zaprojektowana. Zaparowane szyby szybko dochodzą do siebie po chwili z włączonym nadmuchem.
Kierowca i pasażer na ilość miejsca narzekać nie mogą bo jest go naprawdę sporo. Jednak pasażerowie siedzący z tyłu samochodu już tak weseli nie są. Biorąc pod uwagę gabaryty samochodu, z tyłu jest dosyć sporo miejsca. Szczególnie w porównaniu z innymi samochodami tej klasy.
Wyciszenie silnika jest niezwykle udane. Jadąc na "piątce" i 2,5 tys. obrotów silnik jest niesłyszalny. Jedyne co słychać to szum opon. Jak dla mnie rewelacja.
Niewielkie spalanie w połączeniu z instalacją gazową daje jazdę prawie za darmo. Poza tym jeżeli już coś trzeba wymienić to ceny nie są zbyt wygórowane, szczególnie zamienników dobrej jakości.
Wyposażenie samochodu oraz jego trwałość są bardzo dobre, a cena samochodu w swoim segmencie raczej niewysoka, no może średnia. Ale jest dużo aut sporo droższych a niekoniecznie lepszych. Według mnie niska cena wysoka jakość :)
Szczerze muszę napisać, że nie zdarzyło się nic takiego bo mogłoby mnie zaskoczyć. Jedyne co zostało wymienione to części które się zużywają po pewnym czasie. Nie wymieniałem nic co nie powinno być wymieniane.
Brak jakichkolwiek poważnych usterek. Nie stanąłem nigdy na drodze, ani nie miałem problemu z odpaleniem po dłuższym postoju. Jak mówi slang reklamowy "niemiecka technologia, hiszpański temperament" :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,3