Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Rok produkcji 2005
Seat Ibiza III 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Przede wszystkim skrzynia biegów i sportowe zawieszenie
Układ elektryczny
Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu - dobry silnik, dający niezłe przyspieszenie, doskonała skrzynia biegów (krótkie płynne, przełożenia), b.sztywne zawieszenie i atrakcyjny wygląd - to wszystko sprawia, że Ibiza ma sportowy charakter i zdecydowanie wyróżnia się w swojej klasie. Niestety nie należy do aut ekonomicznych. Mimo ładnie zaprojektowanego wnętrza jakość niektórych materiałów mogłaby być lepsza.
ogólnie dobre wrażenia, zwłaszcza przy górnych obrotach, ale jak dla mnie te 75 KM to trochę za mało, mimo to całkiem nieźle sie zbiera. Silnik Ibizy nie należy do najcichszych, ale przynajmniej nie wydaje "plastikowych" pomruków w stylu np. nowej Corolli
jest świetna !!! Krótkie przełożenia, biegi wchodzą wręcz same, gałka zmiany biegów nie za długa (jak u konkurencji). Ma się wrażenie, że prowadzi się auto conajmniej o klasę wyżej
Uważam, że to kolejna mocna storna tego autka - jest b.twarde, samochód świetnie trzyma się drogi, nawet przy wchodzeniu w zakręty z dużą prędkościa. Niestety jest też druga str. medalu - to raczej nie jest samochód na polskie drogi, odczuwasz każdą nierówność
Całkiem niezła, ale troszkę przeszkadzają szerokie przednie słupki, ograniczające nieco widoczność
Wszystko zaprojektowane jest w sposób prosty, nie ma zbędnych udziwnień. Prosta, ładna deska rozdzielcza podświetlana na czerwono. Nieco gorzej przedstawia się sprawa jakości materiałów.
Znakomita wydajność dmuchawy - w zimie nagrzewa wnętrze błyskawicznie, zaś klima chłodzi skutecznie nawet przy zimnym silniku. Niestety w mojej Ibizie przepalił się przewód dorowadzjący prąd do dmuchawy - stąd moja ocena.
Z przodu ok, z tyłu raczej niewiele miejsca, ale w końcu nikt nie kupuje tego auta jako samochodu rodzinnego...W mojej Ibizie jest regulacja wysokości siedzenia zwrówno kierowcy, jak i pasażera. Mimo to wg mnie siedzi się odrobinkę za wysoko.
Jak dla mnie, mogłoby być lepiej.
Przy mojej jeździe nigdy nie schodzi poniżej 8,6 l/100 km
Myślę, że to dobry wybór, zwłaszcza dla osób młodych, przedkładających sportową nutkę nad komfort jazdy, za w miarę przystępną cenę (zwłaszcza wyprzedaże poprzedniego rocznika w salonach SEATA)
Póki co nie narzekam, choć zdarzają się usterki typu historia z dmuchawą (patrz wyżej), czy troszkę skrzypiący kokpit przy pokonywaniu nierówności.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]