Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Cik, 5 lat temu
Silnik 1.4 TDi 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Seat Ibiza III 1.4 TDi 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Auto oceniam bardzo dobrze, jednak 5 gwiazdek nie dam z powodu słabej widoczności i dużej głośności we wnętrzu. Samochód dla osób jeżdżących spokojnie, idealny na średnie dystanse np. 20 km do pracy, rodzina z 1 dzieckiem spokojnie się zapakuje z wózkiem i torbami.
Trzęsie trochę bardziej niż inne diesle - szczególnie podczas ruszania - ponieważ ma tylko 3 cylindy. Generalnie mało awarii,
Do końca nie wiem jak z nią jest, bo mam zużyty synchronizator biegu 3 i często zgrzyta przy zbyt szybkiej zmianie biegu. Wsteczny ma dziwne przełożenia i bardzo szybko się na nim jedzie, co zmusza do jazdy na półsprzęgle...
Sztywne zawieszenie, dobrze się trzyma drogi.
Drobna, powierzchowna korozja pojawia się na łączeniu progów z nadkolem.
Słupek A od strony kierowcy to jakaś masakra - podczas skręcania w lewo lub na jadzdy na rondzie nic nie widać. Cofając również jest słaba widoczność przez tylną szybę i trzeba polegać na lusterkach bocznych, taka przypadłość hatchbacków; wcześniej jeździłem Mercedesem 190 i świetna widoczność była.
Mam ponad 180 cm wzrostu i zdarza mi się uderzać kolanami o kratkę nawiewu przy drzwiach kierowcy albo w pokrętło radia w panelu środkowym. Przyciski i pokrętła dobrze umiejscowione, łatwo namierzyć podczas jazdy.
Częstym problemem jest piszczący wentylator, ale jak jest cicho to nic innego nie przeszkadza w wentylacji. Sprawnie się nagrzewa i na sile nadmuchu 1, jesteśmy w stanie nie parować jadąc sami w deszcz. Jeśli komuś mocno paruje, polecam zmienić filtr kabinowy.
Marne, silnik bardzo przeszkadza przy ponad 100 km/h.
Sporo rzeczy można samemu ogarnąć i części w przystępnych cenach, żadnych awarii jak do tej pory,
Uważam, że to był bardzo dobry wybór.
Jak na razie piszczący wentylator, czujnik zamkniętego obiegu powietrza, czujnik wałka rozrządu, spryskiwacz tylnej szyby. Ale samochód 15-letni z przebiegiem ponad 240 tys. km. O częściach eksploatacyjnych nie wspominam, bo to wiadoma rzecz, że się zużywają i należy je wymieniać (klocki, osłony, tuleje itp. w zawieszeniu).
Póki co brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 75KM 55kW [l/100km]