Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Silnik 1.9 TDi 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Seat Ibiza III 1.9 TDi 101KM 74kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niemal idealne dla ludzi młodych (duchem) i dynamicznych
Karoseria : Non stop pojawiają się jakieś nowe odpryski- beznadziejny lakier
Układ hamulcowy : Bardzo słaby układ hamulcowy- na wiosnę wkładam większe tarcze i zaciski z przodu
Inne : Oświetlenie woła o pomstę do nieba. Ja założyłem ksenony HID- może to nielegalne, ale świecą na tyle nisko, że nikogo nie oślepiam, a przynajmniej coś widzę.
Dobry samochód za rozsądne pieniądze. Miałem w życiu sporo samochodów i oprócz Bmw, to właśnie Seat jest moim faworytem. W tej cenie dla osób młodych jest naprawdę niewiele ciekawszych propozycji.
Moje auto jest akurat po chipie i dysponuje mocą 139KM. Jednak przed tym było hamowane i w serii \"wypluło\" 114KM. Te silniki po prostu zwykle mając moc znacznie większą niż fabryczna. Kultura pracy średnia- auto dość głośne zarówno podczas postoju jak i w czasie jazdy. Jednak całokształt zasługuje na ocenę dobrą ze względu na niesamowita elastyczność. Przy wyprzedzaniu żadnych redukcji, nerwowych ruchów. Wciskamy gaz i jedziemy.
Auto kupiłem ze znikomym przebiegiem i od początku skrzynia chodzi dość topornie, lubi czasem \"przyciąć\" któryś bieg. Dlatego ocena 3.
To chyba jedna z najmocniejszych stron tego auta. Seryjne zawieszenie jest na tyle sztywne, że pozawala naprawdę na wiele. Niestety nasze drogi,nie. Jest niemal doskonałe dla młodej osoby, jednak wymaga dość częstych wizyt u mechanika, ponieważ jest zbyt kruche dla ciężkiego przecież silnika TDI.
Widoczność dobra. Do tyłu przeciętna. Fotel w najniższej pozycji jest dość wysoko, więc z widocznością nie ma problemów.
Wszystko na swoim miejscu podobnie jak w innych samochodach koncernu VAG.
Auto bardzo długo się nagrzewa. Jest to bardzo denerwujące w zimie, kiedy trzeba rano szybko gdzieś pojechać. W lato \"elegancja francja\" Climatronic dmucha aż miło.
Z przodu bardzo dobrze. Z tyłu gorzej. Odradzam wersję 3 drzwiową. Ładnie wygląda, ale wsiadanie do tyłu jest naprawdę pracochłonne.
Przy niskich prędkościach słychać głównie silnik. Bywa to czasem denerwujące, ale można się przyzwyczaić.
Przy lekkiej nodze auto zaskakuje wyjątkowo niskim apetytem na paliwo. Moje pali 6.2 litra, ale 90% to miasto i nogi nie mam zbyt lekkiej. Ceny napraw i przeglądów niskie, gdy się ich nie robi w ASO. Ceny w ASO odstraszają dość skutecznie, ale czasem warto kupić coś u nich w sklepie, bo ceny niektórych części tańsze niż na serwisach aukcyjnych
Auto bardzo dobre, ale nie kupiłbym go kolejny raz. Miałem już 3 próby kradzieży, więc tym razem wybrałbym coś mniej popularnego wśród złodziei.
Częściej zdarzają się jakieś drobne usterki niż poważne awarie, jednak ze względu na dostępność części udaje się wszystko szybko i tanio naprawić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 101KM 74kW [l/100km]

6,6