Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Jaras1990, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDi 101KM 74kW
Rok produkcji 2006
Seat Ibiza III 1.9 TDi 101KM 74kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Mozna poczuc moc ;)
Jestem zadowolony z tego samochodu, ktore nigdy mnie nie zawiodlo ;), jedyne co to serwis plus wymiana wszystkich filtrow oraz oleju, Auto sprzedalem poniewaz kupilem BMW e46 coupe 320ci 2.2 170km ktore jest troszke mocniejsze ;p oraz denerwowalo mnie klekotanie w ropniaku, do tego trzeba sie przyzwyczaic, ten model ktory ja mialem byl bardzo kiepsko wyciszony ;)
Po zmiane z benzyny 1.2l w oplu, moc jest duzo wieksza, daje sie odczuc po wlaczeniu sie turbinki przy tak malej masie auta. Silnik jest dosyc glosny jak to 1.9tdi ma do siebie a do tego mam wersje sport, wiec jest gorzej wyciszona i silnik odkryty ;). Zadnych problemow po roku nie odczulem a przejechalem nim 20tys km. Oceniam po sprzedazy auta.
Skrzynia dosyc dobra, krotkie biegi, czasem wsteczny ciezko wchodzil, ale po zmianie na nowe sprzeglo odrazu widac bylo poprawe ;).
Auto trzyma sie drogi jak gokart, bardzo dynamicznie mozna wchodzic w zakrety bez obawy dachowania ;), zawieszenie dosyc twarde ale daje rady, chociaz mialem wersje sport gdzie mialem alusy 16\'\' i bylo mozna odczuc kazda dziure.
WIdocznosc zalezna od tego jak sie siedzi, ja lubie jezdzic dosyc daleko od kierownicy ;), do tylu dobrze, slupek i zadaszenie czasem zaslanialo widocznosc ale ogolnie nie bylo najgorzej ;)
Wszystko co bylo potrzebne bylo pod reka jak to w podmarce VW bywa ;P
Klimatyzacje mialem lecz manualna ale ogolnie w lato chlodzilo po chwili a w zime trzeba bylo troszke czekac az sie nagrzeje silnik i wnetrze ;p
Z przodu dosyc duzo miejsca, szkoda ze mialem siedzenia sportowe gdzie nie bylo mozliwosci obnizenia siedzenia no ale chociaz mozna bylo dac troszke do tylu oraz odchylic je, z tylu nie wiem bo nie jezdze no al ejak znajomy 187cm, to mowil ze dosyc ciasno ;p, ogolnie dobre na 4 osoby...
Nie dosc ze jest to 1.9tdi ktory do cichych nie nalezy to jeszcze ta wersja sport gdzie silnik jest odkryty a takze inne wyciszenia w aucie zostaly wycieta zeby masa byla mniejsza ;p, ale jak ktos lubi klekot ropniaka to mu sie spodoba ;p
Bardzo ekonomiczny samochod, jezdzilem bardzo agresywnie a spalanie bylo na bardzo dobrym poziomie. Przeglad bardzo tani jak to na VW, nie mialem ogolnie duzych kosztow naprawy, silnik nigdy mnie nie zawiodl, zmienilem tylko sprzeglo ktore nie bylo nigdy wymieniane a koszt to 220funtow, wiec da rade jeszcze przezyc ;p
Wymiana sprzegla i to by bylo na tyle ;)
Nie mialem zadnych powaznych usterek ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 101KM 74kW [l/100km]

5,1