Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Magic, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2007
Seat Ibiza III 1.9 TDi 130KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Na prawdę dynamiczny a zarazem przy normalnej jeździe oszczędny.
Takiego auta szukałem, wydałem na niego własne pieniądze więc trudno żebym napisał coś innego. Auto jest wg. mnie przeznaczone dla kogoś kto lubi dynamiczną jazdę, nie chce martwić się brakiem mocy i nie przejmuje się dziurami na naszych szosach. No i nie wozi wielopokoleniowej rodziny.
A czego tutaj więcej wymagać. 130 kucy fabrycznie podawane (podobno w tej wersji silnikowej jest nawet w rzeczywistości trochę więcej) i ponad 300 Nm. Wyprzedzanie, można zapomnieć o problemach. Rewelacja!!!
Tak jak trzeba. Dobrze zestrojona do mocy i momentu obrotowego.
Dałbym nawet bardzo dobrze, bo jest stworzony do jazdy szybkiej. Ale niestety na naszych drogach jego sztywność daje popalić.
Trochę problemów z widocznością do tyłu ale nie ma co narzekać, Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Wszystko w zasięgu ręki, przemyślane,bez udziwnień i można w ciągu krótkiego czasu nauczyć się. No ale w końcu to autko z rodowodem VW
Wszystko gra. Niestety albo stety jest to diesel więc w zimie potrzebuje czasu na nagrzanie, ale potem można przemieszczać się nawet w koszulce.
Jest to jednak małe autko. Dla dwóch osób i bagażu dałbym nawet 5 (najczęściej tak jeżdżę) ale uśredniam ocenę do 4 bo przy większej ilości pasażerów a nie daj bagażu robi się ciasnawo.
Jak na tą klasę auta. Nie ma co narzekać. Jest to klekot na pompowtryskach więc na postoju go słychać.
Wszystko zależy od fantazji kierującego, bo auto temperament ma i aż kusi do mocniejszego operowania prawą stopą. Koszty eksploatacji przyzwoite, dostępność części nieograniczona, w końcu to 1,9 TDI z VAG-a, a rozwiązania identyczne jak w VW Polo czy Skodzie Fabi RS.
Niestety zadbane egzemplarze trzymają cenę. Jak na to małe toczydełko ceny są wysokie.
Nie narzekam, jakieś tam pierdoły jak w każdym aucie.
Brak i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 130KM 96kW [l/100km]