Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Rok produkcji 2002
Seat Ibiza III 1.9 TDi 130KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Prawie 400Nm w takim aucie solidnie kopie po plecach
Zawieszenie : Ciągle coś do wymiany, średnio co 5kkm coś naprawiałem
Całkiem fajne auto, wygląd lepsze niż polo czy fabia. Wnętrze bardziej sportowe, tak samo jak podwozie. Jak się kupi zadbany to podrobnych modyfikacjach można mieć auto co daje niezlą frajdę i nie drenuje kieszeni
Idealny, nie miałem przez 2 lata żadnych problemów. Sam program na 166/385 dodał mu sporo wigoru, jedyne co przy nim zrobiłem to wymieniłem jedną świecę żarową
Biegi wchodziły elegancko, żadnych zgrzytów. Zestopniowanie okropne, jedynka za krótka, 3-6 za długie.
Seryjnie bardzo podsterowne, u siebie miałem założone tuleje pełne od cupry, rozpórkę, nowe amorki sportowe Monroe, sprężyny -30mm vogtland (za miękkie, założyłem z powrotem te od cupry) i tylne stabilizator whiteline i wtedy jeździła jak przyklejona. Hamulce seryjne za słabę, u siebie wrzuciłem przód od s3 czyli 312mm
Lakier żółty schodził plackami ale wiedziałem co biorę. Przez to widać było że auto nie było nigdy malowane. Sporo rdzy też wychodziło ale bez tragedii
Do przodu ok chodź nie widać zderzaka, do tyłu trochę tylna szyba za mała.
Wszystko pod ręką
Klimę musiałem regenerować bo agregat się nie włączał, potem już było ok
Jest ok jak na auto miejskie
Jak na miejskie auto to ok
Części tanie i łatwo dostępne, każdy mechanik zna, kabel do vcds kosztuje 30zł i można sporo samemu posprawdzać. Na yt są filmiki z naprawą chyba wszystkiego w tym aucie więc dużo można naprawić samemu
Kupiłem za 8800zł, trochę włożyłem w nią ale głównie dla zabawy i sprzedałem bez problemu za 8600zł mimo okropnego stanu wizualnego
Dużo pierdół się psuje typu zamki, podnośniki, pompa wspomagania, wężyki od spryskiwaczy, licznik, urywa się osłona silnika. Wszystko idzie tanio ogarnąć ale miesiąc bez awarii to sukces
Z poważnych rzeczy nic się nie działo, chyba po prostu w dobrym momecie sprzedałem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 130KM 96kW [l/100km]

6,4