Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Rok produkcji 2004
Seat Ibiza III 1.9 TDi 130KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika silnika
Układ elektryczny
Silnik : wbrew pozorom ten silnik potrafi być kapryśny
Zacznę od tego że parę aut oglądałem zanim kupiłem ibize i na tle innych była rokująca. Ibiza budzi we mnie mieszane uczucia z jednej strony to całkiem spoko wóz dobre wyposażenie żwawy silnik który mało pali jak się nim muli i jedzie jak kapelusz można tym autem w trasie spalić 5 na setkę jak i 10 bez problemów w mieście to napewno nie mniej jak 8 . Największy plus to małe wymiary auta po mieście coś pięknego zmieści się wszędzie na parkingu. Wspomaganie kierownicy elektryczne działa za mocno trochę ale w mieście na parkinu to coś pięknego. Starsze seaty lubiły gnić z tym modelem jest bardzo podobnie ale mój wygląda spoko ale tylko dla tego bo był malowany. Jak bym znów miał kupować to ibizy bym napewno nie kupił prędzej leona pierwszej generacji jest sporo mniej problematyczny.
Jak wszystko działa jest pięknie ale nie polecam ten silnik to tykająca bomba w takim aucie jest co się psuć i można 1/4 wartości auta wrzucić od tak w remont, Opinia o niezawodności tdi pompowtrysku to mit czas i przebieg robi swoje, co ciekawe silnik nie pobiera oleju.
Skrzynia w tym aucie to coś pięknego bardzo ładnie lewarkiem zmienia się biegi prawie po japońsku a przełożenia są dobrane bardzo dobrze .
Jak na klasę auta to przeciętnie bez rewelacji jest bezpiecznie i dość twardo.
Ibiza 3 generacji to z karoserią to tak jak honda civic gnije to bardzo poważnie błotniki przednie jak są całe bez korozji to były już malowane , kolejnym poważnym problemem to są progi w 90% ibiz są w przedniej części zagięte poważnie w miejscach na lewarek ale w większości dziur niema i standardowy problem tylne nadkola
niema się do czego przyczepić
wszystko tak jak powinno być
Tragedia to delikatne określenie ma climatronik z grubsza sprawny działa to jak chce od humoru auta. Wymieniałem już prawie wszystko czyli panel klimatronika wentylator nawiewu i opornice 3 miesiące działało poprawnie a teraz jest dalej jak było albo wieje za ciepłym powietrzem lub wyłącza się na jakiś czas lub zawiesza dlamnie to dramat
Miejsca jak na wielkość auta jest całkiem rozsądnie nawet w 4 osoby da się przemieszczać
Na miasto spoko między wioskami też ale na autostradę to słaby pomysł od 140 jest po prostu głośno wbrew pozorom silnika przy większych prędkościach nie słychać tylko szum
Trafiła mi się średnio zadbana sztuka ale całokształt to ciężko kupić coś zadbanego ibizy nie mają szczęścia do właścicieli jak na klase auta jest średnio ale silnik 1.9 tdi 130 to on sprawia najwięcej problemów
Ogólnie model dość problematyczny i nie oferuje za dużo silnik 1.9 tdi 130 to niezły dzik w ruchu ulicznym ale spalanie to już nie tak wesoło . Jak coś to poleca z benzynowym 1.4 bo dizel na pompowtysku to duża szansa na kłopoty
To auto to kopalnia problemów na drobiazgi już nie zwracam uwagi największym powracającym problemem to zamek w drzwiach kierowcy mimo przesmarowania problem z niedomykającymi drzwiami powrócił po trzech miesiącach
Zrobiłem autem ok 20 tyś km i w tym czasie miałem dwie awarie padły 2 pompowtryski , czujnik położenia wałui padła przepływka

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 130KM 96kW [l/100km]

7,7