Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Scandal, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI FR 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Seat Ibiza III 1.9 TDI FR 160KM 118kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Stare, sprawdzone, niezawodne 1.9 TDI z mocą 160KM i spalaniu do 5l na 100km. Czegóż chcieć więcej...
Zawieszenie
Układ elektryczny
Inne
Super wygląd, super osiągi (160KM, 400NM momentu- autko po lekkim chipie:), super spalanie. IDEAŁ!
Szkoda, że 1.9TDI pracuje jak pracuje( za głośno), ale coś za coś. Jak się obserwuje średnie spalanie i wychodzi między 4 a 5l/100km to można wybaczyć autu głośną pracę silnika...
Skrzynia biegów rewelacja. Krótkie przełożenia powodują, że zmiana biegów to przyjemność.
Ibizka prowadzi się stabilnie na równych nawierzchniach, dzięki twardemu zawieszeniu(kupując tego typu auto trzeba nie mieć problemów z plombami w zębach bo przy tej twardości zawieszenia mogą powypadać;D
Widoczność do przodu bardzo dobra, do tyłu trochę gorzej bo tył jest dosyć wysoki, ale to i tak bajka w porównaniu z zadartymi tyłami niektórych sedanów.
Jako że mamy do czynienia z hatchbackiem to mimo że w papierach pojemność bagaznika w litrach nie wypada imponująco, to kiedy złożymy siedzenia można naprawdę duużo przewieźć( zwłaszcza dłuższych przedmiotów, przy których nie jeden sedan wymięka).
Bez problemu system wentylacji radzi sobie z zaparowanymi szybami, czy ogólnym nagrzaniem(schłodzeniem) wnętrza.
Jako, że mamy do czynienia z autem klasy troszkę większym niż typowo miejskie to nie można się spodziewać mega dużej przestrzeni na nogi(zwłaszcza z tyłu), ale jeśli podróżujemy głownie sami, czy we dwójkę to po odsunięciu przednich foteli jest wystarczająco dużo miejsca, również dla wyższych użytkowników.
Autko jest niestety(lub jak dla mnie stety:) twarde z racji mocy musi mieć dobre i tym samym twarde zawieszenie. Dlatego też jeśli jeździmy dużo po drogach o złej nawierzchni, to trzeba się będzie liczyć z trzeszczącymi na nierównościach plastikami( Seat to niestety nie Audi jeśli chodzi o jakość i spasowanie elementów wnętrza).
Moje wartości to w większości jazda poza miastem z prędkościami do 120-130km/h, chociaż auto swoją mocą wyjątkowo kusi:) Max. średnie spalanie podałem 6.5 czysto teoretycznie bo byc może bym takie osiągnął jeżdżąc tylko po mieście( na szczęście nie muszę w takich warunkach męczyć auta..). Wartość 3.8 jaki się udało osiągnąć to 6 bieg, warunki letnie, bez klimy, prędkość 90-100km/h. Nie sprawdzałem jeszcze o ile oszukuje komp.(nie chce mi się wierzyć w to 3.8), ale pewnie ok. 0.5l trzeba dodać do tego co pokazuje. Mimo wszystko realne, średnie spalanie u mnie to max 5-5.5l/100km:) Czegóż chcieć więcej od tak gorącej Ibizki?;) Dla mnie ideał!
Seacika kupiłem za kilkanaście tys.zł(nowa kosztowała w 2008r ok. 70tys.zł) z oryginalnym przebiegiem 106tys.km. dlatego uważam, że było by naprawdę ciężko znaleźć coś innego, co dostarczało by tak dużej frajdy z jazdy za tak małe pieniądze( chodzi mi głównie o mega niske spalanie, przy super osiągach:)
Po kilku latach zawsze jest coś do zrobienia w każdym aucie, tak i tu pojawiają się jakieś drobnostki typu brak sygnału kierunkowskazu(brak klikania, mimo że zielona strzałka miga na wyświetlaczu). Poza tym materiały eksploatacyjne i do przodu:)
Jak dotąd nie wystąpiły, chociaż wydaje mi się, że powoli zaczyna odzywać się koło dwumasowe..:/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI FR 160KM 118kW [l/100km]

3,8