Lista ocen Seat Ibiza V (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Regon
Seat Ibiza V
Co do skrzyni biegów, to działa ona ok, ale przez pierwsze 6-8 miesięcy zdarzały się problemy z jedynką/wstecznym. Aczkolwiek teraz się to już nie zdarza. Ważna kwestia użytkowa - w tej konfiguracji jedynka to "pełny bieg" i jest bardzo długa. Przez to używać jej trzeba do około 15 km/h bo inaczej auto zgaśnie. W praktyce jest to ważne szczególnie dla osób, które przyzwyczaiły się, że jedynkę używają tylko do ruszania, tu jest inaczej. Druga...
~Michal J.
Seat Ibiza V
skrzynia jest trochę średnia. W sensie do mazdy się nie umywa, ale wiele aut ma jeszcze gorsze. Normalnie dałbym 2 bdyby nie fakt iż ostatio jeżdziłem autem którze było fatalne. Co mi nie gra: z początku nie chciała wejść 5tka, chaczyło... i nie tylko mnie - teraz jest ok, ale zdaża się że przy ostrej jeżdzie jakiś bieg nie wejdzie czysto, i zębatki zazgrzytają. Lewarek ma fajną drogę i opór przy wbijaniu biegów nie jest tak duży jak w ibizie...
~Papitan
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Seat Ibiza V
Bardzo podobają mi się przełożenia, są długie. Wcześniej miałem Ibizę II, tam wrzucałem piąty bieg przy 65-70 km/h. Tutaj dopiero przy około 90 km/h, dzięki temu jest cicho, nie trzeba tak wachlować. Na początku były małe problemy z jedynką, teraz jakby ustały. Wsteczny nie zawsze wchodzi jak w masło, trzeba się skupić z trafieniem w R.
~KPSL
Seat Ibiza V
Niestety, jest to najsłabszy element tego samochodu, w mojej opinii... Skrzynia chodzi ciężko, biegi wyraźnie "czuć", a wbicie wstecznego bez zgrzytu wymaga skupienia i cierpliwości Zen. To samo jest z biegiem pierwszym, na światłach zdarza się, że wyskoczy. Liczę na to, że jeszcze się wszystko dotrze.
~Maciej
Seat Ibiza V
Skrzynia bardzo elastyczna. Na 3 można jechać i 40 i 120. 6 biegów jest jak najbardziej przydatne przy większych prędkościach aby obniżyć spalanie. Jest tylko mały problem. Skrzynia szarpie przy wrzucaniu wstecznego i przerzucanie między 1 a 2 jest strasznie głośne.
~Regon
Seat Ibiza V
Skrzynia biegów świetna - długość przełożeń fajna, biegi chodzą bez problemu - poza jednym zgrzytem. Kilka razy zdarzyło się, że 1 lub wsteczny nie do końca chciały wskoczyć. Możliwe, że to kwestia dotarcia - okaże się za kilka tygodni.
~Michał
Seat Ibiza V
Biegi wchodzą z wyczuwalnym skokiem choć zdarza się, że jeśli nie zsynchronizujemy idealnie sprzęgła to zgrzyta. Elastyczne przełożenia. Czasami nie wchodzi wsteczny i trzeba lekko ruszyć. Zmiana przełożeń jest dość głośna.
~Mirosław
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Seat Ibiza V
Powiedziałbym że biegi wyskakują same wręcz zabiera nam je z ręki przed wrzuceniem. Niestety wsteczny nie wchodzi zawsze to jedyny minus ale uważam że poważny w nowym aucie.
~Seat
Seat Ibiza V
Skrzynia biegów oceniam na więcej niż perfekt, bardzo dobrze dobiera biegi nie szarpie
~Maksu
Seat Ibiza V
Skrzynia biegow bardzo dobra, biegi wchodza z delikatnym i przyjemnym oporem. Skrzynia 6 biegowa.