Ocena kierowcy - Seat Leon II

Tomek, 15 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Seat Leon II 1.8 TSI 160KM 118kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby tylko 160 KM w benzynie, ale zostawia w tyle prawie wszystko na drodze w szczególności wszystko co jest turbo dieslem i ma mniej niz 2,5 litra.
Jestem bardzo bardzo zadowolony.
Rewelacyjny silnik. Bardzo elastyczny (najelastyczniejsza jednostka dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba - http://blogsilnika.blogspot.com/2008/12/elastyczno-was-ist-das.html ) W zależności od potrzeby można nim jeździć w dwóch trybach: (1) spokojny i w miare ekonominczy - wysokie biegi, nie kręcimy powyżej 3000 obr/min, jazda na tempomat w mieście zeby przypadkiem sie za bardzo nie rozpędzać - można w mieście zejść do 9-9,5 l/100 km, w trasie 7 l/100km (2) wyprzedzanie i inne zabawy - silnik równo przyśpiesza od 1500 obrotów do końca skali czyli do 6500 - niestety wtedy średnie zużycie paliwa idzie w górę o 2-3 l/100km Dodatkowo całkiem niezłe wydaje z siebie dźwięki :) Na wiosnę zakładam wirusa - silnik będzie miał około 200 KM i 300 Nm momentu
Precyzyjna, troszkę twarda, można szybko zmieniać biegu. Dobrze wystopniowana, chociaż przy tym silniku w mieście można jeździć na co drugim biegu (np. nie używając biegu IV). Do tej pory zero zgrzytów :)
Po przesiadce z francuzów zawieszenie wydaje się bardzo twarde. Na naszych drogach może jednak troszkę zbyt twarde. Ale za to trzyma się doskonale drogi w zimie, mam nadzieję, że w lecie będzie jeszcze lepiej.
Widoczność do przodu bardzo dobra. Do tyłu gorzej, ale od tego są czujniki parkowania :), w czasie jazdy widoczność do tyłu jaka jest w zupełności wystarcza.
Wszystko jest tam gdzie trzeba. Mało schowków, dużo miejsca na kubki z kawą:) - mi to odpowiada. Spory bagażnik, deska i narty wchodzi do środka po złożeniu jednego z trzech tylnych siedzeń. Niby w recenzjach napisano że wnętrze mogłoby być ładniejsze - mi się bardzo podoba :)
Automatyczna klima działa bardzo dobrze, po rozgrzaniu silnika chwilkę działa mocniej żeby rozgrzać wnętrze. Niestety nie miałem okazji potestować jak działa w trybie chłodzenia.
Mi odpowiada - i to nie tylko dlatego ze jestem raczej średnich wymiarów :), Raz czy dwa woziłem kogoś z tyłu na kanapie - nikt nie narzekał.
Mogłoby być lepiej. Ale jeżeli jeździ się w trybie eko (po dieslowsku - do 3k obr/min) jest cicho. Na autostradzie przy jednostajnej jeździe właściwie nie słychać silnika.
Bardzo mocno zależy od stylu jazdy. Można szybko, można i ekonomicznie.
Kupiłem nowy samochód pod koniec zeszłego roku ze sporym upustem. Dodatkowo teraz dochodzi do tego pięcioletnia gwarancja.
Na razie zbyt mały przebieg aby coś ocenić. Wszystko działa jak trzeba.
Na razie zbyt mały przebieg aby coś ocenić. Wszystko działa jak trzeba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

8,4