Ocena kierowcy - Seat Leon II

QLIK, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : wydaje mi sie za ten samochod jest bardzo przyzwoicie wykonany!wnetrze nie jest typowo niemieckie!plastiki mi łe w dotyku i kolory są bardzo przyjazne!z zewnątrz jest niedościgniony(mówie oczywiście o tej klasie samochodów)wiem że jezeli podoba sie coś to nie znajdziemy na to negatywów ale jeżeli jesteś niedowiarkiem albo sie wahasz przed zakupem samochodu i nie wiesz co wybrać to POLECAM takiego Leonka farja z jazdy niesamowita!!! POLECAM
Mam nadzieje że był to dobry zakup!jest to samochód wygodny i dynamiczny!jesteśmy 3 osobową rodziną i wydaje mi się że dla nas jest to bardzo komfortowy samochód!jestem i będę z niego jeszcze bardzo długo zadowolony
wydaje mi się,że oceniając kulture pracy trzeba wziąć pod uwagę wszech obecny klekot jaki jest nieunikniony w dieslach!a więc do rzeczy!!! Zimny jest nieznośny,ale wystarczy że złapie 90 C. i wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie!na wolnych obrotach jest bardzo przryjemny i nie słychać złowrogiego klekotu dopiero po włączeniu się turbinki można \'\'usłyszeć\'\' że to dieselek!!!jeżeli chodzi o elastyczność to jest bardzo dobra,w trasie przyśpieszenie z 70-80 jadąc na 5 nie wymaga żadnej redukcji!jest elastyczny aż miło!tak samo w mieście szybkie przyśpieszenie,zmiana pasa lub wyprzedzenie nie wymaga walki z drążkiem!!!
Przed kupnem Leona bardzo dużo jezdziłem cordobą 1.4 tdi 75km z 2005 r.(nie wiem czy można porównywać te dwa samochody)to wydaje mi sie ze skrzynia w Leonie jest super,krótkie przełożenia bardzo precyzyjna ,nie ma problemu z szybkim przekładaniem drążka!jedynym małym minusem jest bieg wsteczny ale dobrze że go tak dużo sie nie używa!!!ha ha ha
Sztywne zawieszenie jak diabli!!!takie rozwiazanie znajdzie i skrajnych za i skrajnych pzreciw!ale wydaje mi sie ze troszeczke za głośne odbieranie \'\'polskich dróg\'\' rekompensuje nam bardzo dobre trzymanie sie na tych drogach!!!
W tym dziale konstruktorzy Leona nie popisali sie(tylko jeżeli chodzi o tył)!!!próba włączenia sie do ruchu i spojrzenie sie przez prawe ramie przyprawia o ból głowy!tylne szyby z zewnątrz wyglądają super ale z pozycji kierowcy to utrapienie!co do tylnej szyby to też pozostawia ona wiele do rzyczenia!za to przednia szyba to rekompensuje nam minusy jest super!duża,szeroka widoczność doskonała!
wszystko pod ręką i kierowca nie musi niczego szukać!dobrze by było jakby był jakiś seryjny podłokietnik!ale nieskładana tylna kanapa to TOTALNA PORAŻKA nie wiem jak mogli coś takiego przeoczyć!!!minus tylko za kanape (DUŻY)
Nie wiem czemu nie moge dojśc do porozumienia z ogrzewaniem!jak ustawiam 22 c. leci zimne powietrze a jak tylko rusze pokretło w prawo o milimetr to bucha gorąco jak chol....a!wydaje mi sie też że przednia szyba jest za bardzo pochylona i gdy nawiew jest skierowany na szybe to wieje prosto na mnie co jest strasznie denerwujące!
mam 186 cm.wzrostu i wydaje mi sie ze przestrzen w tym samochodzie dla osób nawet wyższych jest doskonała!jak kupowałem ten samochód to bałem sie że z tyłu osoby jadące ze mna osoby beda miały kiepski komfort podrózy ale bardzo sie zaskoczyłem!siadając \'\'za sobą\'\' na tylnym siedzeniu mam dużo miejsca na nogi a do sufitu naprawde sporo mi brakije!!!
ten punkt jest mocno powiązany z zawieszeniem,ale wpływ na to ma stan naszych dróg!!!jeżeli leon się już rozgrzeje to naprawde jest przyzwoicie,strasznie nie klekocze!!!
w tym punkcie jeszce nie zabłysne bo przejechałem troche ponad 2000 km.wiec jest on jeszcze nie dotarty i przed pierwsza wymianą oleju!ale to co zdąrzyłem zauważyć to po pierwsze duże wahania spalania!pierwszy bak(55l) wyszło średnio 7,8ltylko że nie wszystko było w mieście około 250 km w trasie ale troche mnie fantazja ponosiła i zabardzo naciskałem pedał gazu!drugi bak w samym mieście wyszło dokładnie 6,96 chyba i tu byłem w szoku dlaczego taki skok!następny wyszedł już więcej 7.5!znowu kolejne 300 km po mieście zrobiłem dokładnie na 21.26 litrów(7 jakby nie patrzył)ale chciałbym zaznaczyć że nie jestem demonem prędkości i nie cisne na turbinie z każdych świateł ,ale wydaje mi sie ze jak ostatnie tankowania tak zostanie czyli około 7 l. w mieście (gdzie jak sie dotrze to jeszcze spadnie)to nie jest zbyt dużo!sądze że ustabilizuje sie na poziomie 6.5l w mieście!o trasie nic jeszcze nie moge powiedziec bo praktycznie nie widzial mój leon jeszce trasy!!!jeżeli chodzi o przeglądy to jak sie dowiadywałem to ten po 3-4 tysiach z wymianą oleju(on nie jest obowiązkowy)to kosztuje 250-300 a ten po 15000 tyś.(obowiązkowy w granicach 700)to nie jest targedia!!!o naprawach w następnym odcinku bo nie doznałem tej przyjemności (salony warszawskie)!
mam nadzieje ze bedzie jak najdłużej niezawodny!
mam nadzieje ze bedzie jak najdłużej niezawodny! nic nie moge powiedzieć o usterkach bo przejechałem 2000 km.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu