Ocena kierowcy - Seat Leon II

Tomasz, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik całkiem przyzwoicie się zbiera, bez zbędnego podkręcania.
Auto SUPER, wygląda atrakcyjnie no i jeżdzi się nim również bardzo przyjemnie. Mam porównanie, bo wcześniej jeździłem C4-ką. Wygląd ma sportowy choć sportowcem nie jest. Ogólne wrażnie bardzo pozytywne, więc generalnie bardzo polecam auto.
Auto SUPER, a silnik najbardziej mnie zaskoczył. Przed zakupem miałem w planach chip tuning do 140 KM. Teraz jak już zrobiłem nieco kilometrów, przestałem o tym myśleć. Na 3-4 biegu spokojnie można wyprzedzać mając cały czas zapas mocy.
Jedynka krótka, dwójka to samo, trójka, czwórka, piątka pozwala już pojechać.
To jest to co lubię w C4 było komfortowo, ale przy każdym zakrcie zastanawiałem się czy bezpiecznie przejadę pomimo, iż nie przesadzałem z gazem. W LEONIE czuję, że auto dobrze trzyma się drogi a z zawieszenia nie dobiegają dziwne odgłosy. Wszystko tak jak trzeba. Polecam.
Do przodu ok, niestety nieco gorzej jest z tyłem auta, ale to wymaga nieco wyczucia. Przeszkadzają również nieco przednie słupki.
Wg. mnie nieco mało schowków, ale poza tym wszystko ok.
Bez uwag, wszystko w najlepszym porządku.
Auto jest wykorzystywane do wyjazdów w dwójkę, więc pełen komfort z przodu. Z tyłu to tak na moje oko już nieco gorzej z miejscem, ale jak tam kiedyś siadłem to spokojnie się mieściłem a mam 186 cm wzrostu. Polecam kubełkowe fotele, przy mojej przynajmniej z wyglądu usportowionej wersji LEONA siedzi się rewelacyjnie, doskonałe boczne trzymanie i dość twarde powodują iż nawet po długiej trasie nie ma zmęczenia.
Na to byłem przygotowany, bo z kim rozmawiałem o LEONIE I ALTEI, to wszyscy wskazywali na słaby puknkt tego auta. Osobiście niestety to potwierdzam, zanim się rozgrzeje 2-3 km jest głośno. Później na trasie powyżej 130km też nie ma komfortu, ale da się wytrzymać, to kwestia przyzwyczajenia.
Wygląda to bardzo przyzwoicie. Jak go podkręcam powyżej 3000 to i spalanie idzie w górę, więc jest normalnie. Jednak z mojego punktu widzenia ze spalaniem jest dobrze. W samochodzie służbowym mam również 1.9 i tam nie da się zejść poniżej 6l a styl jazdy bardzo podobny.
Dla mnie stosunek jakość/cena wypada bardzo korzystnie, bo auto zakupiłem z prawie nowe więc nie zapłaciłem jak za nowe. Jestem drugim właścicielem.
Brak usterek.
Na razie brak jakichkolwiek usterek, użytkowanie auta jednak wymaga pewnego przyzwyczajenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,8