Ocena kierowcy - Seat Leon II

kakusia9431, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Jak wsiadłam pierwszy raz do auta i por az pierwszy nimi zahamowałam, gdzie wg mnie zrobiłam to delikatnie to wylądowałam na przedniej szybie xd :D hamulce sa na prawdę bardzo dobrze, ciężko nimi nie wyhamować.
jak na tą moc silnika ma bardzo dobre przyspieszenie,dobrze chodzi.
wchodzi bardzo leciutko, nie ma żadnych problemów w wbijaniu biegów zwłaszcza tylnego. w poprzednim aucie, gdzie wsteczny wbijało się tak samo jak w Leonie nie raz był z tym kłopot.
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Jeśli chodzi o zakręty jeszcze ani raz nie wypadł z jezdni nawet przy bardzo mocnym zakręcie przy wysokiej prędkości.
Przednie słupki utrudniają jazdę na zakrętach no i na pewno nie ułatwiają zobaczyć pieszego na przejściu, ale to jest kwestia przyzwyczajenia. jeśli chodzi o tylną widoczność i parkowanie tyłem to nie ma z tym większego problemu, co prawda trzeba się nagimnastykować żeby zobaczyć to co się akurat chce ale lusterka są idealne i na szczęście łatwiej się na nich parkuje niż przez obracanie do tuły
Bardzo dobrze ogrzewa, oraz bardzo dobrze chłodzi, a co najważniejsze Autko to robi bardzo szybko. Na efekty climatronicka nie trzeba długo czekać.
Przestrzeń za kółkiem jest duża, dla pasażera też. jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu to czytałam że jest wiele komentarzy od nośnie tego, że jest mało miejsca. Jest tyle samo miejsca z tyłu jak w kombi mojego kumpla oraz w Vanie mojego taty. lubię się rozsiąść za kółkiem i rozłożyć fotel, tak że prawię leże i obawiałam się, że może być malutko miejsca dla pasażerów z tyłu jak w moim poprzednim aucie gdzie przedni fotel dotykał tylnej kanapy. tutaj jest jak dla mnie bajka. Mój kumpel, który ma 190cm bez problemu zmieścił nogi jak za mną siedział.
Silnik jest troszkę głośny, ale to jak w dieslach. mogłoby być lepsze, ale wiadomo to nie mercedes. Jak dla mnie na prawdę w porządku
Części nie są aż tak drogie jak w innych markach, raczej przeciętnie. Psuje się jak każdy. ale tragedii nie ma.
klamka od bagażnika. Na przestrzeni 6 lat była wymieniana 2 raz. z Nią trzeba się obchodzić BARDZO delikatnie zwłaszcza to uwaga do mężczyzn, którzy mają tendencję to nadużywania siły :D radzę na prawdę na nią uważać.
zależy od stylu jazdy, u mnie padło sprzęgło po 100 tys km. Trzeba było wymienić wraz z kołem dwumasowym.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

8,3