Ocena kierowcy - Seat Leon II

Tomek, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Seat Leon II 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Sztwne i twardę jak na tą klasę samochodów i za to go uwielbiam
Mimo paru mankamentów jest to auto dla kierowcy, mało który samochód da tyle przyjemności z jazdy. Dla mnie rewelacja. No chyba że się szuka komfortu i nudy, wtedy polecam Oktawię lub Golfa.
Rewelacyjne osiągi przy stosunkowo rozsądnym zużyciu paliwa. Dosyć mocno odczuwalna turbo dziura ale tego też można się nauczyć, wrzuciłem mu czipa na 170 KM i poprawa jest odczuwalna. Podstawowa wada to ciężko tym autem jeździć przepisowono i to że przeglądy i wymiany oleju co 15 tys.
No cóż powiedzmy szczerze jedynki w tym aucie nie ma, najlepiej złapać obroty i wrzucić dwójkę, po za tym jest ok. Skrzynia krótka biegi wcgodzą precyzyjnie
Dla mnie perfekcja, trzyma sie drogi jak po budaprenie, ma się wrażenie jakby był to większy gokart. Na prawdę ciężko go wyprowadzić z równowagi, zresztą jak coś to jest ESP. Jedymy minus to to że auto jest dość twarde, ale coś za coś.
No cóż tu rewelacji nie ma, trzeba się go nauczyć. Małe szyby duże słupki, bez doświadczenia ciężko wyczuć odledłość do przeszkody, szczególnie z przodu. Z drugiej strony na codzień jeżdzę busem blaszakiem więc nie ma problemu.
Wszystko na swoim miejscu, czytelne łatwe do użytku.
Trochę długo się grzeje po za tym jest ok.
Jak na tą klasę auta ciężko się przyczepić z przodu miejsca jest bardzo dużo, z tyłu niestety osoby powyżej 185 cm będą się trochę męczyć.
Silnik jest dość głośny ale jak na diesla i tej klasy auto to jest ok. DO 130 km/h nie ma powodu do narzekań no chyba że porównujemy z autami klasę wyżej.
Jestem bardzo mile zaskoczony na trasie przy moim stylu jazdy pali 7, w mieście mieszczę się w 10 litrach. Dla porównania moją żona potrafi osiągnąć 5,5 l na trasie i 7 l w mieście. Ceny części zamiennych w normie, autoryzowany salon Seata też nie jest tragicznie drogi. Minusem jest dość krótki okres między przglądami tylko 15 tys.
Rocznego z pełną opcją bez skóry można znaleźć już za 50-60 tys. Wg mnie to dobra cena za to auto, Golfa lub Oktawię w tym roczniku za te same pieniadze dostanie sie gołe. Starsze roczniki przyzwoicie trzymają cęnę.
Póki co odpukać, auto ma 50 tys. a nadal wydaje się jak nowe. Wszystko pracuje tak jak ma być
Pojawił się dziwny dzwięk przy małych obrotach, serwis wymienił turbinę ( jakieś luzy). Całe szczęście że ma gwarancję, z drugiej strony mój styl jazdy no i nie zawsze się stosowałem do zaleceń ( nie gaś silnika od razu po agresywnej jeżdzie, daj mu chwilę popracować)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,1