Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback Facelifting

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Seat Leon III Hatchback Facelifting 1.2 TSI 110KM 81kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto jest przyklejone do drogi ;)
Auto nowe z salonu w wersji wyposażenia Copa z pakietem Comfort+ i dwustrefowym climatronikiem, bardzo dobrze spasowane, dość sztywne ale komfortowo pokonujące nierówności polskich dróg, silnik choć tylko 1.2 (110KM) to jednak elastyczny i oszczędny, turbina i 6 bieg robią swoje. Co do żywotności to niestety wielka niewiadoma, ale nie zamierzam użytkować go do śmierci (mojej lub jego ;), z założenia kupiony na 4 lata i w tym zakresie ma być bezawaryjny i użyteczny. Wnętrze komfortowe, fotele dobrze trzymają, 8" panel sterujący czytelny, 2 strefowa klimatyzacja działa bez zastrzeżeń. Jazda tym samochodem to przyjemność, umie pokazać pazur, pewnie więkdzy w wersji 150 konnej czy w Cupra.
Jestem miło zaskoczony elastycznością i osiągami tego silnika.
Świetnie spasowana, biegi krótkie dobrze precyzyjnie wchodzą.
To chyba najlepszy element auto niebywale dobrze trzyma się drogi, mam nadzieję że mu tak zostanie.
Przesiadłem się z SUVa dlatego odczuwam mały dyskomfort, ale nie jest źłe.
Dla maksymalnie czteroosobowej rodziny 2+2 (mniejszych dzieci ) jak najbardziej się sprawdza.
Silnika praktycznie nie słychać, szum powietrza z uwagi na agresywną opływową sylwetkę również minimalny.
Spalanie na poziomie 5,9 l/100 km , wykupiony pakiet serwisowy, sądzę że nie powinno być niespodzianek, może następni właściciele będą mieli gorzej ;)
Oglądałem różne auta, myślę że za tą cenę to atrakcyjne dobrze spasowane i agresywne autko.
Na razie brak ale to dopiero 3000 km.
Na razie brak ale to dopiero 3000 km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,9