Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback

Bartek, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce brzytwy.
Leon w wersji FR - Najładniejszy kompakt w grupie VAG. W czerwonym kolorze z 18' polerowanymi felgami wygląda bardzo zadziornie, jak dołożymy do tego przyzwoity silnik, niewielką masę własną i hamulce brzytwy - mamy idealny samochód dla małej rodziny, który pozwoli komfortowo odwieźć dzieci do przedszkola/szkoły a później dać tatusiowi sporo frajdy z jazdy za rozsądne pieniądze.
Kupując Leona balem się że 125KM będzie za słaby, jednak ze wzgledu na mase samochodu 1150 kg jest wystarczający, chociaz na trasie jeśli chce szybko wyprzedzić - bez redukcji nawet o 2 biegi się nie obejdzie.
Skrzynia OK, czasami haczy przy wrzucaniu wstecznego.
Leon w wersji FR super sie prowadzi. Jak do tego wybierzemy profil SPORT kierownica sie usztywnia - można pewnie i szybko pokonywać zakręty. Hamulce brzytwy. Na 18' Leon klei się bardzo dobrze do drogi.
Mam Leona z czujnikami i kamera cofania więc jest OK.
Jedynym minusem jest umieszczenie odtwarzacza CD w schowku przed pasażerem co znacząco utrudnia jego obsługę (wymianę płyt).
2 dorosłych + 1 dziecko - OK. Samochód w zupełności wystarczający dla 3-osobowej rodziny. Dla większej nie wiem - nie mam doświadczenia :)
Dziwią mnie trochę opisy, że Leon jest głosny. Jadąc 160 km na autostradzie spokojnie można komfortowo rozmawiać przez zestaw głośnomówiący - co prawda mam porównanie do skody Rapid w dieslu... tam było głośno.
Chcesz jeździć tanio - nie ma sprawy - spokojna jazda trasa < 5l/100km. Autostrada 140km/h - ok. 7 l. Pełna pyta w mieście, na każdych światłach ogień, odcinka na 1 i 2 biegu z 10-11 litrów weźmie - bardzo przyzwoicie.
Wersja FR z wyprzedaży rocznika + rabaty przy zakupie na firmę - opłaca sie kupić. Przy przesiadce z dosyć ubogo wyposażonej skody Rapid dla mnie jakość extra. Jedyne co zrobiłem to od razu sprzedałem oryginalne srebrne felgi 17' i kupiłem polerowane 18' - czerwony Leon na 18' wygląda jak Cupra!
15000 km - brak usterek.
Brak usterek.