Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback

Paweł, 2 lata temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Nie jestem w stanie do niczego mechanicznego się przyczepić. Auto jest zwinne, przestronne, precyzyjne i wielu pyta "To tylko 125km?!". Był ze mną na paru trasach, nigdy nie było z nim najmniejszego problemu. Jeśli potrzebuję wyprzedzić samochód jak najbardziej się nadaje, jeśli wystąpi sytuacja w której muszę płynnie dokonać zmiany kierunku to samochód wykonuje wszystkie manewry ze szwajcarską precyzją, a przy okazji pali naprawdę małe ilości paliwa. Wielkim atutem tego samochodu jest aspekt wizualny. Przez ostatnie 5 lat wiele samochodów przeszło lift, a mimo to Leon III bardzo dobrze się starzeje. W mojej opinii wizualnie nie odstaje od innych. Jedynym minusem jest raz po raz odzywający się gdzieś w kabinie pojedynczy plastik, ale może on przeszkadzać naprawdę niewielu użytkownikom.
Bezproblemowy, nigdy nie wypił ani kropli oleju. Przy normalnym użytkowaniu dość szybko się zagrzewa i pracuje równo.
Jednym minusem jest jak na moje dość krótka 1, ale po przyzwyczajeniu się i w miarę szybkim wrzucaniu 2go biegu jest dobra.
Bardzo precyzyjna, nigdy się nie zawiodłem.
Po 5 latach żadnych uszkodzeń związanych z karoserią. Rys nie zbiera, oczywiście odpryski na przodzie to coś normalnego.
Jest dobra ale żeby można było ocenić ją na 5 gwiazdek nie jestem przekonany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]

7,7