Ocena kierowcy - Seat Leon III ST

Marcin, 8 lat temu
Silnik 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Seat Leon III ST 1.4 TSI ACT 150KM 110kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny i dynamiczny. Ilość niutków też w zupełności wystarczy.
Nietuzinkowe, wygodne autko ze sportowym zacięciem. Zaskakująco dobra jakość wykonania.
Póki co bez zastrzeżeń.
Sama przyjemność.
W porównaniu do wszystkiego czym jeździłem nieziemska frajda! (Polonez "borewicz", Peugeot 405, Punto, Toledo II, Tiguan, Passat CC, Renault Laguna II, ostatnie Renault Megane, Auris II, Octawia II i III, Renault Scenic i parę innych)
Braki w widoczności uzupełnia system czujników z przodu i z tyłu auta zatem nie odczuwam żadnych braków w tej materii.
Wszystko dosłownie intuicyjne.
Szybko się nagrzewa w zimie (ok. 2 - 3 km i już grzeje) i szybko wychładza wnętrze przy upałach.
Tego nie trzeba komentować. Jedynie miejsce pasażera z przodu mi nie pasuje. Ale to może kwestia chęci do siedzenia po lewej stronie jednak :)
Ze wszystkich wspomnianych aut które znam tylko CC było cichsze przy prędkościach autostradowych. Za to w jeździe miejskiej to Leon jest najcichszy.
No to zacznijmy od najniższego spalania. 5,2 l uzyskałem podczas jazdy od 60 km/h (t. zabudowany) do 100 km/h (t. niezabudowany) bez wielu wyprzedzeń, na wąskiej i krętej drodze - ok. 45 km. Wynik 5,7 to minimalny wynik z całodziennej jazdy po mieście (niemałym - ok. 360 tys. ludzi :). 8,5 l spalił mi najwięcej w korkach i z ciężkim butem, przy zachowaniu zasady hamowania silnikiem przy dojeżdżaniu do czerwonego (taki nawyk). W trasie przy spokojnej jeździe do 120 km/h spala 5,8 - 5,9 Przy jeździe częściowo po autostradach z przepisowymi prędkościami 6,0 - 6,5 l/100 km. Raz jechałem ponad 300 km z pełnym składem cisnąc 170 - 180 na autobanie i spalanie wyniosło 8,5l/100 km. Mnie takie spalanie zadowala, zwłaszcza że spalanie w mieście jest niskie - a to 90% moich przebiegów. No i ten but :):):)
Trudno oczekiwać usterek przy tym przebiegu...
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]