Ocena kierowcy - Seat Toledo I

arka3, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 72KM 53kW
Rok produkcji 1996
Seat Toledo I 1.6 i 72KM 53kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Dobry samochód za nie duże pieniądze. Ważne zeby nie był "walnięty" Polecam samochody kupione w kraju, jest ich sporo. Idealny dla rodziny, niskie koszty i duża przestrzeń.
Przeciętnie , bez rewelacji. Osiągi wystarczające do miasta i w miarę spokojnej jazdy poza nim. Ja jeżdzę spokojnie więc nie mam powodów do narzekań, wyprzedzanie odbywa się bez kompleksów i zimnego potu na plecach :) Co do kultury pracy to były problemy z drganiami , ale zawiniła wilgoć, po uszczelnieniu przewodu jest OK.
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do skrzyni biegów. Idealnie dobrane przełożenia !!!
Tak sobie. Mój egzemplarz jest dość dziwny i najlepiej sie prowadzi przy maksymalnym obciążeniu.... Teraz wymieniłem wszystkie amortyzatory, może coś się zmieni ?
Nie mam zastrzeżeń, chyba tylko przy parkowaniu tyłem (wysoki tył)
Wszystkie przełączniki pod ręką.
Ogrzewanie działa super , po 5-7 minutach jest już cieplutko nawet w największe mrozy. Natomiast mocno parują szyby podczas deszczu. Zastanawiam się nad zakupem owiewek..
Jak na tą klasę miejsca jest sporo. Często jeżdzimy w piątkę w tym córka w foteliku i nikt nie narzeka. Bagażnik SUPER !!! (550l.)
Nie ma problemu do 130km/h. Później trochę już słychać.
Nie jest tak źle. W mieście (W-wa) ogranicza się do 8-9 litrów. W trasie spada do 6,5 - 7. Najniższa wartość odnotowana przezemnie to 5,5l/100km na odcinku Klagenfurt - Ravenna (w tym 0,5h korka na autostradzie) Ceny części są na zadowalającym poziomie i nie nadwyrężają kieszeni gdy omija się ASO. Czasami trzeba tylko dobrze poszukać.
WARTO !!!!
Raczej nic się nie dzieje, jeżeli już coś , to czasami się buntuje syrena alarmu i nie daje głosu. I zamek bagażnika ustawia się tak jak jemu wygodnie , a nie jak mu każe centralny zamek :))
Z poważnych usterek zaliczyłem awarię pompy wodnej i wymianę uszczelniaczy zaworowych.Co jakiś czas coś trzeba wymienić , ale przecież to 8 letni samochód...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 72KM 53kW [l/100km]

7,7