Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Rok produkcji 2003
Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczyło mnie spalanie i osiągi owego motoru
Układ elektryczny : Zimne luty w Centralnym zamku
Silnik : Notlufy, czasami łapie muła i trzeba przeczyscić węzyki/ gruchę
Niezawodne Autko. Zawsze dowiezie właściciela do celu. Gdy dbasz o nie one Ci to odwzajemnia. Odpowiednio zadbane posłuży właścicielowi przez długie lata
Silnik rzadko się psuje, mogę to powiedzieć ze szczerością. Mam zrobione nim prawie pół miliona i nie było żadnych większych problemów z nim. Rozrząd kompletny wymieniany na czas , czasem trzeba go przegonić do 4k aby dwumas się nie zamulał . Poza tym zero kłopotów
Pomimo dużego przebiegu skrzynia pracuje niesamowicie. Nie ma żadnych problemów z zasprzeglaniem czy coś w tym stylu. Sprzęgiełko również chodzi idealnie
Częsci zawieszenia są wytrzymałe - Stabilizatory i te inne pomimo plastikowych obudów są bardzo wytrzymałe i odporne na zużycia. Oczywiscie trzeba je czasami wymienić w granicy zdrowego rozsądku.Nie będzie to chodziło wiecznie. Zabralem gwiazdke ponieważ , gdy wozimy długo ciężary w bagażniku na dlugich trasach to potrafią siadać tylne amortyzatory.Ja wymieniam swoje raz na dwa lata z powodu czysto komfortowych. Normalnie uzytkowane auto np do dojazdu do pracy bez jakis obciążeń itd- Te zawieszenie potrafi posłużyc lata :)
Przód bardzo dobrze widoczny , lecz troszeczkę gorzej widać tył samochodu przy cofaniu. Dużo ludzi montuje tam kamery czy czujniki cofania. W sumie wcale im się nie dziwie bo tył jest bynajmniej jak dla mnie ciut za wysoki :(
Przy normalnej jezdzie w zime troche ciezko nagrzać szybko auto. Dość Wolno sie nagrzewa. Nieraz po 10km zaczyna wiać ciepłe powietrze
Jadąc 60km/h stałą prędkoscią autko utrzymuje spalanie w granicach 2,9- 3,1 L/100km. Przy predkosciach 80-90 spalanie utrzymuje się na poziomie 3,8- 4,7L . Przy ostrzejszej jezdzie typu autostrada 150-170 po bujnięciu spala te 6,1l Nigdy nie spalił mi więcej niż 7L

Usterki Seat Toledo II

Seat Toledo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu