Ocena kierowcy - Seat Toledo II

wiktor, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia. Bardzo ekonomiczne, ale polecam zmianę czipa. To spory koszt (zmiana programu kosztowała mnie 2000zł), ale uważam, ze to była dobra decyzja. Znacznie poprawiła się dynamika i wyraźnie obniżyło się spalanie na trasie, w mieście nie zauważyłem różnic w spalaniu (zmianę programu robiłem po 35000) Sądzę, że podobne zdanie mają też inni użytkownicy silników TDI bo praktycznie co II - III auto ma zmienionego czipa, albo "wpinkę" (to można łatwo rozpoznać). Bardzo wygodne fotele, dobra klimatyzacja, brak awarii. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to brak wyczucia tyłu a nie jestem "świeżym" kierowcą ( to moje 6 auto i około 700 tys. przejechanych km). Trochę za ciasny tył jak ktoś na stałe chce przewozić 4 dorosłe osoby w komfortowych warunkach.
po zmianie programu wyraźna poprawa "chodzi" lepiej niż 2.o benzyna innej marki
bardzo precyzyjna
trochę za miękkie, jeździłem podobnym z sprężynami progresywnymi i to jest to, polecam do nowych aut
przód o´k, tył fatalnie
wszystko na swoim miejscu jak w autach tej rodziny
Climatronic działa bardzo poprawnie i niezaleznie od temperatury zewnętrznej utrzymuje zadaną wartość
z przodu ilość miejsca nawet dla wysokich (195cm) wystarczająca, natomiast z tyłu zdecydowanie za mało, lepiej było zmniejszyć ogromny bagażnik o 50l a zwiększyć ilość miejsca na nogi w tylnym rzędzie
jak na silnik Tdi to dość poprawnie, gorzej w zimie przez 10-15 min...ale to typowe dla tych silników
na trasie (ale dopiero zmianie programu) można osiagnąć jadąc zgodnie z przepisami nawet poniżej 4.0l/100km I TO NIE JEST ŻART!!!, przy normalnej jeździe na trasie ...tj.120-130 4.6l/100km, miasto w granicach 6,5l/100km, komputer trochę "kłamie" zaniża o około 0.5l/100km
trochę za drogi ASO, ale chyba warto
ponad 120000 bez awarii (dwa razy żarówka świateł mijania, guma stabilizatora), regularnie serwisowany co 15000 w ASO
wymienilem rozrząd zgodnie z zaleceniem (spory koszt), i jeden raz komplet klocków na 4 kołach ale to wynika z przebiegu a nie awarii
Seat Toledo II