Lista ocen Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 (75) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pioootr
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
No i tu mam uwagi: 1. po miesiącu - zamglona lampka cofania. 2. po dwóch miesiącach - jeden teleskop w klapie bagaźnika wcisnął do środka gumę osłaniającą teleskop. Wizyta w serwisie była konieczna. 3. po trzech miesiącach - podczas jazdy autostradą dało się usłyszeć trzaski dochodzące z okolic drzwi przednich, dłuższe oględziny samochodu i okazało się, że wypadła lampka kierunkowskazu i wisząc na kabelkach trzaskała w maskę. Wystarczyło ją...
~PW
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Kiepsko z jakością wykończenia. Pomijajac tandetne plastiki użyte do wykończenia. Drobne usterki jakie zanotowałem to przedewszystkim dziwnie krótko przycięte wykładziny, które po pewnym czasie zaczeły wychodzić spod plastikowych progów. Zarówno w kabinie pasażerów jak i bagażniku. Dodam, że samochód jest użytkowany przez kobietę o wadze 60kg. Nie chcę wiedzieć co by się działo gdyby nacisk na podłogę samochodu był o 40-50 kg większy. Seacie...
~Kierowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Parę drobiazgów się przydażyło - awaria przycisku do otwierania/zamykania centralnego zamka wewnątrz auta, parujący klosz lewej przedniej lampy (serwis wymienił bez mrugnęcia okiem na nową lampę), przepalona końcówka w tylnej lampie (odpowiada za światła stop), uszkodzenie mocowania tylnej półki (w półce odbagażnika urwała się nóżka - oczywiście wymieniono na nową). Biorąc pod uwagę wysoką sprawność serwisu w usuwaniu usterek oraz brak...
~hig@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Wyrwała się osłona siłownika klapy bagażnika, nie do włożenia przez laika. Czas oczekiwania w serwisie 4 dni, ale podlega gwarancji, więc przeżyję. Uszczelka lewych drzwi przepuszcza wodę, otwarcie po deszczu = woda na butach. Wymienili i spokój. Czerwiec 2009: po roku eksploatacji i 53000km nie mam uwag Marzec 2010: zatarła klamka bagażnika, wymienili na nową
~Karol
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
na polskich drogach- wachacze i amorki,- ale to nie jest drogie w wymianie, klamka bagażnika- na szczeście problem pojawił się w czasie obowiązywania gwarancji, często przepalają się żarówki- ale korzystałem z tych najtańszych z hipermarketów, sprzęgiełko kompresora klimatyzacji- gdy klima nie jest używana może się zatrzeć
~zylek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
podnośnik drzwi kierowcy, odkręcił się rzekomo potem przy następnym zgłoszeniu wymiana. Od nowości wycieraczki nie chciałby się ustawić w położenie serwisowe. Po wgraniu ponownym oprogramowania wszystko ok. Przy 75 tyś zaczyna być słychać zawieszenie (końcówka drążka lewa oraz ponadrywane tuleje metalowo gumowe po obu stronach)
~xyz
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Po 3 latach użytkowania nie mam się do czego przyczepić, jedynie poodpadały plastikowe osłony siłowników klapy - które musiałem wyrzucić i spaliły się 2 żarówki h7. Po 60 tyś km, zużycie klocków to zaledwie 40%. Czasami na dziurach jakiś plastik sobie za skrzypi ale nie jestem idiotą żeby czepiać się takich dupereli.
~Umiarkowany
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Sam samochód niezawodzi. Wymianie gwarancyjnej podlegała lampa - parowała i miała dziwny nalot na powierzchni. Problemem jest obsługa serwisowa. Np. ostatnio zalano mi oleju ponad miarę i sam musiałem interweniować; wymieniałem opony i dostałem ... nieopisane. Drobiazgi, ale irytujące.
~michu2606xyz
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na dwulatka, tochę za dużo gadżetów się psuło. Do tego serwis robi co może, żeby usterkę zakwalifikować jako winę użytkownika. Lakier miękki, nawet mucha może go zarysować. Lampki i inne drobiazgi odpadają, podobnie regulatory nawiewów - nie jest genialnie.
~Adrian
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy - popularna usterka. U mnie objawia się tym, że czasami zimą pilot nie otwiera drzwi kierowcy, trzeba otworzyć z kluczyka. Ale przy dodatniej temperaturze problem nie występuje. Koszt naprawy ok. 400zł.