Ocena kierowcy - Seat Toledo IV Liftback

Silnik 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Toledo IV Liftback 1.6 TDI CR 105KM 77kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczny zrywny, bardziej żwawy od 1.9 tdi asv, którego posiadałem.
Generalnie jak by nie te usterki przez nie całe 5 lat, to by było ok. zraziłem sie strasznie to mój 3 seat i ostatni czym młodszy tym słabiej wykonany i awaryjny. dodatkowo nie polecam kupowania auta z pierwszego rocznika to loteria ja chyba nie wygrałem, pozniej to poprawiaja i obecnie jest gwarancja na 5 lat. Ja miałem na 2 lata i teraz po 3 roku uzytkowania zaczeły wychodzić nie dociągniecia i braki w kontroli jakości.
silnik ok spalanie znikome szczególnie w mieście, dynamiczny przyśpiesza płynnie
skrzynia ok tylko jak to w grupie VW czasem problem z wrzuceniem R trzeba pokręcić kierownica i przy dynamicznej jeździe z dwa na trzy czasem blokuje i ciężko trafić
bardzo dobra skrętność auta, bez problemu można zawinąć na 3 razy w wąskiej uliczce
mógłby być szerszy a niższy jak Toledo II, bardzo źle reaguje na podmuchy wiatru w trasie, trzeba mocno trzymać kierownice bo strasznie nim miota.
do tyłu słaba dobrze sprawują się czujniki parkowania
prostota twarde plastiki wszystko pod ręką konsola środkowa generalnie w wersji reference , którą posiadam nie zmieniła się od 20 lat radio, 3 pokrętła , 2 przyciski
wszystko działa poprawnie zimą auto szybko się nagrzewa, klima też chłodzi dobrze
tu mile zaskoczenie jest bardziej rozciągniety niz Toledo II duzo miejsca zarowno z przodu jak i ztyłu na nogi, bagaznik to lotnisko w swojej klasie.
słychać diesla nie jest dobrze wyciszony bardziej toporny, powyżej 100km/h robi się głośno i słychać opory powietrza
na razie nie ma tragedii
auto budżetowe z tym silnikiem i za te pieniądze mogli by poswiecić troche materiału a nie sam twardy plastik.
napisze o poważnych przez okres 5 lat użytkowania.
-pompa wody wytrzymala 4,5 roku około 94000 tys km i przeciekala strasznie ślady zostawiałem wszedzie pomimo osłony pod silnikiem. - kostka stacyjki padła po 3 latach auto w ogóle nie reagowało na przekrecenie kluczyka porażka. - do tej pory walcze z układem klimatyzacji cześć wody odpływa na zewnatrz a czesc pod siedzenie pasazera i robi sie bagno, nieszczelnosc ktora odkrylem po okresie gwarancji. - do tego po duzych deszczach woda dostaje sie do bagaznika nie zawsze nie wiem czy jest to zwiazane z uszczelka klapy czy jak jest auto zaparkowane. ale to są własnie skutki kupowania auta z pierwszych roczników.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR 105KM 77kW [l/100km]

5,8