Ocena kierowcy - Skoda Citigo Hatchback 3d

rozo, 8 lat temu
Rok produkcji 2013
Skoda Citigo Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW od 2011 - Oceń swoje auto
Najlepszy samochód w swoim segmencie. Bardzo przestronny, mający wiele przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Ku zdziwieniu, silnik pracuje bardzo równo i świetnie sobie radzi na wyższych prędkościach. Bez trudu rozwija katalogową prędkość 160km/h. Zawsze jeździłem dużymi samochodami, a ten był naprawdę miłym zaskoczeniem. Przejeździłem nim ponad półtora roku bez najmniejszej usterki, więc trudno mówić o mankamentach czy awaryjności. Samochód ma zaskakująco trwałe hamulce. Po 44 tysiącach wciąż jeździłem na tych samych klockach. Napisałbym coś o minusach, ale nie odnalazłem. Może poza jednym - brak tylnych nadkoli sprawia, że zimą słychać, jakby ktoś nam sypał piasek po plecach, ale jest to do zniesienia.
Idealnie sobie radzi nawet przy wyższych prędkościach.
Przełożenia dość długie, dobrze dopasowane. Trzeba odczekać dwie sekundy nim wrzuci się wsteczny. W przeciwnym razie lekko zagrzechocze.
Dobre prowadzenie, usztywniająca się kierownica podczas szybszej jazdy.
Bez zastrzeżeń.
Mimo, że twarde, to wygodne fotele, nawet przy dłuższych trasach.
Bez zastrzeżeń.
Zaskakująco dużo miejsca dla kierowcy i pasażera. Pasażer wzrostu 180cm może śmiało wyciągnąć nogi i rozprostować je w kolanach.
Jak na tę klasę, to bardzo dobre. Jedynie przy jeździe podczas deszczu, odczuwalny jest brak tylnych nadkoli.
Przeglądy za 333zł i tankowanie.
Rewelacyjny.
Brak.