Skoda Citigo - Oceń swoje auto

(16 ocen)

lista silników Skoda Citigo
Mniej

Oceny Skoda Citigo

16 % lepiej niż w segmencie Auta najmniejsze ( 3,77 )

dodano 31.01.2016 przez

Jest to fajne auto ale?. Wybierałem między nią a Pandą, brałem pod uwagę również I10 oraz Twingo. W Skodzie czułem się najlepiej, I10 było najładniej wykonane, Twingo się bałem (nowość z silnikiem z tyłu) a Panda pozostała, jako jedyny konkurent (również miłe autko), natomiast miałem kiedyś Fiata w rodzinie i mimo, że było to kochane auto to niestety usterkowe. Skoda przekonuje do siebie ilością miejsca, rewelacyjnym zawieszeniem, dobrym silnikiem, małym spalaniem i dobrym wykonaniem mimo jednak tanich plastików we wnętrzu. Niby wszystko twarde, ale nie skrzypi, nie puka, spasowane jest dobrze - chociaż w moim aucie niestety odkleiła sie podsufitka po około 11000 km. Fotele są duże, zaskakująco duże jak na tak małe auto, dość wygodne, lecz słabo trzymają na boki. Są trzy rzeczy, które dyskwalifikują to auto: Brak tylnich nadkoli (goła blacha, która jednak jest, co najmniej bardzo dobrze zabezpieczona tzw. barankiem), brak tapicerki w bagażniku (znów goła blacha) oraz stukające sprzęgło (przy jego odpuszczaniu). Dwie pierwsze niedoróbki można szybko wyeliminować, kupując nadkola od VW Cross Up-a a bagażnik oddać do tapicera, bądź sprowadzić gotowe elementy tapicerki z Niemiec – ale to wszystko kosztuje a konkurencja to wszystko posiada w standardzie. Problem ze sprzęgłem to natomiast problem serwisu, który nie radzi sobie z tą wadą fabryczną modelu i nie chce się przyłożyć, aby pomóc właścicielom tego auta. Auto jest dobre, ale po pierwsze warte uwagi tylko w podstawowych wersjach a po drugie raczej nie wybrałbym go po raz drugi - serwis Skody jest kiepski, a samochodzik ma braki - sprzęgło, skrzynia biegów, brak nadkoli i tapicerki bagażnika, co nie znaczy oczywiście, że to nieudane auto, po prostu nie warte tych pieniędzy. Lepiej dołożyć i kupić auto z segmentu B.

dodano 28.01.2014 przez

Samochód kupiony w maju 2013 r. jako wyprzedaż rocznika. Użytkowany głównie przez moją żonę - codzienne dojazdy do pracy ( ok. 60 km tam i z powrotem, 20 km autostrady, reszta miasto), zakupy, dziecko na basen itp.. Ogólne wrażenie dobre, chociaż muszę przyznać, że przed kupnem byłem dość sceptycznie nastawiony - 3 cylindry !, ale okazało się, że niepotrzebnie. Przymierzając się do zakupu ustaliliśmy, że auto ma być małe, oszczędne, z klimatyzacją i przede wszystkim fabrycznie nowe - marka nieistotna. Citigo spodobał się żonie, kolor pasował - zielony metalik, do tego czarne aluminiowe felgi, przyciemniane szyby tylne i 4 lata gwarancji za 32 tys. Jako codzienny przemieszczacz z domu do pracy spisuje się bardzo dobrze. Generalnie jak każda Skoda - a użytkowałem dwie służbowe - wszystko jest w porządku, nie ma poważnych wad, ale też niczym nie zachwyca. Stylistycznie tak sobie - o ile karoseria jest poprawna, to wnętrze jest po prostu słabe. Wygląda jak samochód z lat 90. - to według mnie największy minus Citigo. Porównując do np. Pandy czy Picanto to wręcz straszy. Bardzo przeciętne fabryczne radio. I o ile odtwarzacz CD gra całkiem przyzwoicie, to właśnie radio brzmi fatalnie.

dodano 05.01.2013 przez

Samochód dla mnie rewelacja. To mój pierwszy nowy samochód z salonu i nie żałuje. Kupiłam auto z klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami elektrycznie sterowanymi lusterkami. Auto posiada wszystko to co jest dla mnie niezbędne. Średnie spalanie 4,3 litra jest rewelacyjnym wynikiem. W zimie szybko się nagrzewa podgrzewane fotele robią swoje. Grzeje cały fotel łącznie z oparciami . Jak dla mnie super autko. Wcześniej miałam VW GOLFA V auto z wyższej pólki ale niestety używane z przebiegiem którego nigdy nie poznam gdyż kupiłam go w komisie. Teraz mam nowy samochód z gwarancją. Najbardziej zaskoczyło mnie wyciszenie tego auta. Niech inni mówią że jest inaczej ale jadąc tym autem po autostradzie z prędkością 150 km/h nie czuje żadnej różnicy pomiędzy VW którego tyrkąt silnika mnie denerwował. Przy prędkości do 100km/h auto jest naprawdę ciche co mnie bardzo zaskoczyło gdyż z taką prędkością jeżdzę do swojej pracy

dodano 06.02.2013 przez

Autko ogólnie robi dobre wrażenie, moja ocena opiera się na jezdzie testowej u jednego z Warszawskich dealerów. Testowany egzemplarz to wersja ambition 3d 75KM. Subiektywne doznania estetyczne nie sa juz tak dobre, bardzo ponure wnętrze, depresyjna kolorystyka i twarde plastiki. Porównując do Aygo w moim odczuciu skoda wypada gorzej, w toyocie jest przytulniej mimo tandetnego wykonczenia i gołej blachy na drzwiach(cechy wspolne dla obu aut). Właściwosci jezdne porównywalne ale silnik w skodzie nieco rozczarowuje, nie jest taki żwawy jak jednostka toyoty. W obu aytach wygodne fotele jednak skoda wygrywa ze wzgledu na szersze mozliwosci ich regulacji. Ogolnie skodę poleciłbym firmom, natomiast dla indywidualnych klientów chyba atrakcyjniejszy był by blizniaczy up ze względu na ciekawsza kolorystykę wnętrza i liczne pakiety stylizacyjne.

dodano 12.06.2015 przez

Najlepszy samochód w swoim segmencie. Bardzo przestronny, mający wiele przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Ku zdziwieniu, silnik pracuje bardzo równo i świetnie sobie radzi na wyższych prędkościach. Bez trudu rozwija katalogową prędkość 160km/h. Zawsze jeździłem dużymi samochodami, a ten był naprawdę miłym zaskoczeniem. Przejeździłem nim ponad półtora roku bez najmniejszej usterki, więc trudno mówić o mankamentach czy awaryjności. Samochód ma zaskakująco trwałe hamulce. Po 44 tysiącach wciąż jeździłem na tych samych klockach. Napisałbym coś o minusach, ale nie odnalazłem. Może poza jednym - brak tylnych nadkoli sprawia, że zimą słychać, jakby ktoś nam sypał piasek po plecach, ale jest to do zniesienia.

dodano 28.11.2012 przez

Mimo fabrycznej wady sprzęgła, odpuszczam tą winę małej Skodzie, całokształt oceniam na 5. Autko jest idealne do miasta, łatwo nim zaparkować i śmigać w ciasnych ulicznych korkach. Spalanie można powiedzieć rekompensuje wszelkie niedociągnięcia i jest przyjemne dla portfela. Ergonomia jest świetna dzięki dużej ilości kieszeni i sprytnych rozwiązań. Autko potrafi nawet pomieścić 4 osoby każdą z przynajmniej dwoma torbami, więc uważam, że nie jest tylko autkiem na zakupy. Idealnie nada się dla młodych ludzi, którzy chcą mieć nowe auto z salonu a nie mogą sobie pozwolić na większe. Z pewnością spełni wszystkie oczekiwania.

dodano 19.10.2016 przez

Autko zgrabne,niewielkie ale pojemne wewnątrz.Trochę za mały bagażnik,gdyby był przedłużony chociaż o 10 cm .To ma znaczenie w wypadku założenia LPG.Koło zapasowe nie mieści się w pozycji poziomej.Jeśli chodzi o prędkość,rozpędza się do prędkości jaką podaje producent(161km/h)wystarczy.Trochę trudniej się wyprzedza.Ogólnie niezłe ,idealne na dojazdy do pracy ze względu na niskie koszty spalania.

dodano 01.09.2016 przez

Moje auto to to nie jest, jest to samochód służbowy, lecz zdążyłem już nim trochę pojeździć i zdecydowałem sie napisać opinie o tym samochodzie. Ogólnie samochód mi się bardzo podoba, jak na samochód z tego rocznika nie jest to jakieś super ultra mega nowoczesne auto, lecz jest to najniższa klasa, jakościowo bije dużo droższe i lepsze samochody.

dodano 29.03.2014 przez

Citigo posiadam prawie od 2 lat, kupi?em go jako drugie auto w rodzinie i w tej roli sprawdza si? znakomicie. ?rednie spalanie to 5,23 litra, bior?c po uwag? we mieszkam na ?l?sku jest to bardzo dobry wynik. Auto ju? w podstawowej wersji ma klimatyzacje, radio, centralny zamek oraz elektryczne szyby. Po 14ty? kt?re przejecha?em nie wyst?pi?a ?adna awaria.

dodano 13.10.2012 przez

Szukałem auta które będzie małe ekonomiczne lekko się prowadziło nie brałem skody pod uwagę. Byłem w salonie VW i wsiadłem do up! Przejechałem się... Moim zdaniem jest to najlepsze małe auto na rynku,po części jest to zasługa niewielkich gabarytów i rozstawu osi które jest takie jak w większych autach.