Ocena kierowcy - Skoda Citigo Hatchback 5d Facelifting

Jan Winnicki, 2 lata temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2019
Skoda Citigo Hatchback 5d Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie lepszy niż w Ibizie.
Karoseria : Dobry wygląd nadwozia.
Silnik : Buczenie i spalanie
Dzień dobry, będąc w Grecji na wakacjach i w pracy pożyczyłem skodę citigo. Jest to już drugi raz odkąd jeżdżę tym modelem( w lutym 2018r w Lizbonie jeździłem VW upem!). Auto mogę śmiało polecić dla osób szukających malutkiego popierdółka do miasta. Jest mały, zwrotny i bardzo przestronny wewnątrz. Bagażnik również jest bardzo duży jak na tę klasę samochodu( bez problemu zmieściły się moje walizki). Jakość wykończenia nie powala, no ale to jest samochód segmentu A więc nie oczekiwałem tutaj cudów. To samo z zawieszeniem- twarde jest ale to normalne w tak małych autach. Wyciszenie raczej przeciętne, nie było szokująco głośno, ale też nie było jakoś przesadnie cicho. Układ kierowniczy-bardzo dobry, na autostradzie czuć że jest trochę "luzu" w kierownicy, w związku z tym nie trzeba się cały czas strasznie skupiać na drodze jak to ma miejsce w suzuki s crossie. A na postoju kierownica pracuje bardzo lekko. Silnik jest żwawy, dobrze sobie radzi, nawet na autostradzie, na wzniesieniach też jedzie dobrze jak mamy ok 2,5 tys.obr/min. Poniżej-słabo. Nie ma nawet najmniejszego porównania z seatem ibizą 1.0 75KM który kompletnie sobie nie radził. Na każdym wzniesieniu zdychał. Nie brakowało sytuacji w których trzeba było jechać nawet na 1 biegu by móc wyjechać pod górę. To była istna porażka! Napisałem o nim opinię na autocentrum więc jakby ktoś był zainteresowany to proszę sobie zerknąć tutaj https://www.autocentrum.pl/oceny/seat/ibiza/v/silnik-benzynowy-1.0-mpi-75km-2017-2020/ocena-kierowcy-i226866/ W skodzie na całe szczęście nie było takiego problemu, nawet jak miała ok 2 tys.obr/min to wyjechała bez redukcji ale słabo. No ale z drugiej strony nie spodziewałem się po tym silniku sportowych osiągów. I nikt się nie powinien tego spodziewać. Jednak spalanie przy średniej prędkości 120 km/h wynoszące 6,4l to już nie jest dobry wynik jak na takie autko z takim silniczkiem. Powinien spalić ok. 5-5,5l/100km i wtedy bym był zadowolony. No i kultura pracy nie była też zbyt dobra, w końcu to 3 cylindrowiec. Podobnie jak w seacie strasznie wkurzało mnie buczenie tej pierdziawki na niższych obrotach (ok.2 tys.obr/min). VW up! spalił mi przy mieszanej jeździe ok 4,5l/100km, więc nie rozumiem czemu citigo zeżarło aż tak dużo. Przy 140 km/h spa zużycie wyniosłoby ok 8l/100km. Za dużo moim zdaniem. Tyle pali 140 konne suzuki. Podsumowując, citigo to jest samochód godny polecenia- bardzo przestronny, mały i dynamiczny. Idealny do miasta choć na autostradzie też nie zawiedzie. Tylko spalanie mogłoby być niższe. Szkoda ze go już nie produkują. No ale zawsze można kupić auto używane. I ten silnik da się przerobić na LPG więc to zminimalizuje koszty. Bardzo fajny samochodzik. Polecam! PS. Grecja, podobnie jak auto jest świetnym krajem. Wspaniałe zabytki w Atenach, bardzo dobre jedzenie(mówię o greckiej potrawie o nazwie mussaka), morze bardzo ciepłe na przełomie czerwca i lipca + czyste. Nie ma porównania do Almunecar w Hiszpanii gdzie woda w tym okresie jest jak nad Bałtykiem lub jeszcze zimniejsza. Do Aten bezpośrednio lata Ryanair z Krakowa więc można szybko się tam dostać bez przesiadania się w Monachium. Tylko plaża w Patras mogłaby być lepsza.
Silnik na 4 bo choć ma dobrą dynamikę i na drogach expresowych sobie radzi, to jednak zeżarł dość dużo paliwa i nieprzyjemnie buczał. Ale 4 się należy.
Minus za zbyt wysoko biorące sprzęgło. Choć można się do tego przyzwyczaić.
Choć zawieszenie twarde to układ kierowniczy-bardzo dobry.
Bardzo ładny samochód.
OK
Minus za brak podświetlanych przycisków do sterowania szybami.
Brak zastrzeżeń do klimatyzacji.
Super! Bagażnik też! Wszytkie moje walizki się zmieściły!
Przeciętne ale ujdzie.
Spalanie mogłoby być niższe mimo wszystko. Choć VW w portugali spalił mi 4,5l/100km i można założyć gaz więc 4 zamiast 3 gwiazdki.
OK, choć z tego co pamiętam to auto nie było najtańsze.
Brak
Brak.