Lista ocen Skoda Fabia I Hatchback (617) - Widoczność

Na liście zabraknie 824 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Widoczność ograniczają grube słupki przednie. Jeżeli jeszcze założy się owiewki na szyby w drzwiach to zupełna katastrofa - szczególnie w okresie jesienno - zimowym (osobiście musiałem je zdjąć) Chciałbym wiedzieć czym kierował się ten, który wymyślił tak małe prawe lusterko zewnętrzne. Kiepska widoczność, niezrozumiałe rozwiązanie.
~Adam
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Tutaj nie ma co się rozpisywać - jak w większości hatchbacków jest bardzo dobrze. Może niektórym być ciężko z początku wyczuć gdzie kończy się przednia maska bo opada mocno w dół, lecz nie jest długa i łatwo się przyzwyczaić. Denerwuje małe lusterko z prawej strony - trend typowy dla większości aut grupy VW z tamtego okresu.
~trazoe
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Tutaj jest największy problem. Ta gruba belka boczna, zasłania praktycznie cały widoczność na bok, boje się że mogę kiedyś zachaczyć jakiegoś przechodnia lub nie zauważyć samochodu nadjeżdżającego z przeciwka, ale wszystkie samochody nowe nowoczesne samochody mają takie belki, jeżdżę jeszcze firmową yaris i jest podobnie.
~stasiek
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Przeciętnie - widok do tyłu mógłby być lepszy (szyba i tylne słupki uniemożliwiają manewry bez spoglądania w lusterka boczne). Lusterka boczne: lewe - bardzo dobre, asferyczne; prawe - zbyt małe (kiedyś była moda, żeby w VW montować mniejsze lusterka z prawej strony - moim zdanie błąd).
~wladek0706
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
widoczność tylko przecietna, o ile do przodu i na boki widać wsio OK, o tyle do tyłu tragedia - auto trzeba wyczuć - to przez to, ze tylna szybka jest stosunkowo wysoko, a do tego jest wąska, szerokie tylne słupki powodują, ze niewiele widać, a do tego te irytująco małe prawe lusterko...grrrrr ;)
~js
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Do tyłu nie widać prawie nic. Grube przednie słupki- trzeba uważać na przejściach dla pieszych, bo nie widać idących. Lusterko środkowe przybliża, boczne oddalają,a w dodatku prawe jest mniejsze (standard u aut z grupy VW)- trudno z tego odczytać prawdziwą odległość do przeszkody przy parkowaniu.
~J_Leon
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
FATALNE wręcz slupki przednie, zwłaszcza lewy z przofu bardzo ograniczają widoczność. Już nieraz mogłem przez to zdjąć pieszego, który przechodził przez pasy z lewej strony i którego zauważyłem tak nprawdę dopiero, gdy pojawił się na około 30 stopni w lewo ode mnie, czyli prawie na wprost auta.
~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Grube przednie słupki mocno ograniczają widoczność, ale to cena za dobrą sztywność nadwozia. Niestety, beznadziejnym patentem jest mniejsze prawe lusterko, do czego można się przyzwyczaić, ale widoczność z prawej strony jest słaba, duże martwe pole, naprawdę trzeba uważać przy zmianie pasa na prawy.
~artur.zurawski@telbank.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
słupki za szerokie. raz przejechałbym pieszego - ja skręcałem a on chował się za słupkiem. do samego końca go nie widziałem. to samo do tyłu słup zobaczyłem jak wysiadłem z samochodu aby zobaczyć w co przypieprzyłem. Jak jadę z żoną musi przesunąć fotel abym mógł coś zobaczyć po prawej

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~szcześliwy posiadacz
Hatchback 1.4 16V 101KM 74kW
z widocznoscia troszke gorzej ale tragedi nie ma przeszkadzaja słubki po bokach szyby troszke za szerokie na zakrecie jak ktos wyskoczy na pasy moze byc nie zaciekawie trzeba byc czujnym i nie widac do końca maski parkowanie na wyczucie ale sa przecierz czujniki
Skoda Fabia I Hatchback