Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

paweł W, 16 lat temu
Rok produkcji 2001
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Inne : w miare przestonne auto jak na swoja klase.
Zawieszenie
jak dla mnie nie jest źle ale chyba za bardzo jest przereklamowana. szwagier ma już druga octavię i tez coś zawsze tam mu sie dzieje. jednak skoda ma chyba tylko dobra kampanie marketingowa ale nad niezawodnością muszą jeszcze popracować. seat dla mnie jest lepszy.
silnik ogolnie ok bo prosta budowa i naprawy ewentualnie tanie. ale 60 KM do tego samochodu to za mało. w mieście ok. ale na trasie przy wyprzedzaniu to ciężko idzie, wolno przyśpiesza, widać że z tym silnikiem męczy sie auto. nie polecam z tym silnikiem,
ogólnie dobrze, czasami ciężko wchodzi jedynka, ale to może być wina ślizgającego sie sprzęgła, ale nie wiem bo nie jestem mechanikiem. na pewno sprzęgło mi sie ślizga, ale narazie jeszcze nie robie.
ponoć skoda z słynie z tego że ma dobre zawieszenie- ja uważam że jest takie sobie, rewelacja to to nie jest, seat, opel maja lepsze, jeździłem więc mam porównanie.wrażliwe na dołki, koleiny, szybko sie wybijają końcówki gumowo- metalowe. plus- taniutkie części.!!
z przodu ok, z tyłu tez nie jest źle :)
wszystko pod ręką
nie mam klimy, w zimę dobrze grzeje i szyby nie parują. ok
mam 180 cm wzrostu i z przodu dla mnie wygodnie jest, z tyłu nie jest za super ale jak na ten segmetn to jest dobrze. jechałem nowym clio z tyłu a tam to masakryczne ciasno. seat miał ciaśniej również niż skoda. ogólnie ok ale mogłoby być lepiej.
nie wiem ale mi sie nie podoba wyciszenie, już przy 90 km/h głośno jest, wszystko słychać . miałem vectrę to tam było o niebo lepiej, wiem ż eto wyższa klasa ale tam było ok. tu tak sobie, 3+
mam silnik 1,4 60 KM w mieście pali 7 - 7,5 litra a na trasie - często jeżdze i jestem kierowca spokojnym - tak wychodzi średnio 5,9 litra na 100 km.
za droga w porównaniu z jakości i niezawodnością. przereklamowana i dlatego cena sie trzyma. jeszcze raz jakbym kupował auto to nie kupiłbym skody.!!!
ogólnie jest ok, mam na liczniku 115 tys i wymieniłem sondę lambdę, elementy gumowo metalowe, czujnik temp. silnika, wyczyściłem przepustnice, coś mi chyba powoli nawala immobiliser. ogólnie denerwuje mnie zawieszenie, szybko na naszych drogach wszystko sie wybija, i chyba tyle z napraw. a radio firmowe skody już mi 2 razy nawaliło. miałem vectre z 98 roku w dieselu - tam to sie sypało !!!! skoda na jego tle to ideał:)
z poważniejszych to sonda lambda - 790 zł. ogólnie drobiazgi. ale mało ich jest.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,6