Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 1999-2007 - Oceń swoje auto

I
Hatchback
1.4 60KM 1999-2007

Oceny Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 1999-2007

5 % gorzej niż w segmencie Auta małe ( 3,97 )

dodano 31.07.2003 przez

W zasadzie samochód sprawował się dobrze, do momentu pierwszej wizyty w ASO, wówczas powoli zaczął szwankować silnik, zawieszenie i układ kierowniczy. Uważam, że samochód jest dobrze skonstruowany, niestety w ASO spotyka się czasami wadliwy sprzęt diagnostyczny(to sugestia jednego "życzliwego", aczkolwiek bojącego się o utratę pracy pracownika), a przede wszystkim nie wyuczoną załogę (mechanik po licznych jego błędach, które udowodniłem mu sam - jestem technikiem, chociaż laikiem w dziedzinie samochodów, udało mi się dowiedzieć, że certyfikat wywieszony w salonach Skoda P... w pomorskiem są na wyrost. Nie są bowiem szkoleni, jak się dowiedziałem (choć , jak podejrzewam, być może parę osób jest wyszkolonych, aby można pokazać w razie czego papier, generalnie jednak na warsztacie trudno odnieść takie wrażenie) ani w Poznaniu w fabryce, ani w Mlada Boleslaw, a jedynie "starsi ich koledzy co nie co przyuczają, gdy znajdzie się jakich przypadek w serwisie". SKODA AUTO POLAND mogłaby się porządnie zainteresować poziomem świadczonego serwisuw tym ASO, bo to bardzo zniechęca do kupna Skody, i dopóki ASO się nie zmieni nikomu nie polecę Skody a ponoć rywalizacja na rynku jest spora i każdy dba o klienta.

dodano 03.01.2008 przez

auto jest bardzo usterkowe;pompa układu chłodzenia,uszczelka pod głowicą,termostat uk.chłodzenia cz.temp.silnika,bardzo słabe zawieszenie ,mieszkam w Gdyni jezdze po dobrych drogach i spokojnie przy 70000 tyś.wybite sworznie wachaczy 2 razy wymieniane orginalne tylne odbojniki amortyzatorów uszkodzenie czujnika poziomu płynu chłodzącego wymiana razem z zbiornikiem nieszczelnosc układu chamulcowego zepsucie mechanizmu klapki od wlewu paliwa bardzo głośna praca łancucha rozrządu (bo silnik w 1.4 mpi to bardzo stara konstrukcja wcale nie niemiecka z archaicznym łancuchem rozrządu)a co najciekawsze korozja nad tylnia lampą w 6-letnim aucie z karoserią ocynkowaną podobno w technologi niemieckiej tylko z jaką kontrolą jakości auto jest garażowane od początku jestem pierwszym właścicielem garaż jest ciepły i suchy bardzo dużo drobnych usterek skrzynia biegów nieprecyzyna

dodano 07.04.2006 przez

Moja Fabia ma 2,5 roku i 120000 km. Mogę śmiało polecić Fabię jako auto "heavy duty". Porónując ją z innymi pojazdami (głównie francuskimi), na których również miałem długie przebiegi, to auto trzyma się rewelacyjnie. Z drugiej strony, jeśli ktoś powie, że Fabia to auto rodzinne, to sporo przesadzi. Kierowca i pasażer z przodu po 600 km (w Polsce) czują się świetnie, siedzący z tyłu cierpią. To już moja druga Fabia. W pierwszej zostałem poturlany po drodze przez pewnego zmęczonego kierowcę. Samochód zaliczył szkodę całkowitą, ja wyszedłem z tego bez złamanego włosa. Za to wiem, że działają poduszki powietrzne (przynajmniej pasażera) i obejrzałem sobie wzmocnienia w tylnych drzwiach (blachy prawie nie było). Podsumowując: jest to auto bezpieczne.

dodano 09.08.2003 przez

ogólnie jak za takie pieniążki (około 36000 PLN) choć wg mnie powinien być o około 6000 PLN tańszy, samochodzik jest autkiem wystarczajacym dla 4 osobowej rodzinki, miejsca w nim dosyc , bagażnik dosyć pakowny bo prostpadłościenny, komfort jazdy w normie a przy rozsadnej jeździe w miarę ekonomiczy (choć przyznam sie że myślę jednak o założeniu gazu!), brak usterek (przynajmniej w moim przypadku!) oraz dosyć długie terminy przeglądów (co 30000 km duzy przegląd co 15000 wymiana oleju) powinny obnizyć koszty eksploatacji samochodu, choc chciałbym dodać ze ceny (np za lakierowanie uszkodzonej maski (spadł mi tynk ze ściany budynku i porysował nieźle część maski) + przedni lewy błotnik i zderzak 1600 PLN) to chyba przesada i zwykłe zdzierstwo!

dodano 20.02.2013 przez

Słabe auto, daję 3, bo nigdy nie odmówiło posłuszeństwa w trakcie jazdy. Cechy charakterystyczne, to fatalny silnik nie lepsze zawieszenie i spalanie z kosmosu. Jeśli jednak ktos potrzebuje auta "na chwilę", aby tymczasowo przetransportować się z punktu A do punktu B, to Fabia o ile cena jest akceptowalna, co oznacza dla mnie jakieś 6-7 tys. zł za auto z 2003 roku, to można się pokusić. Więcej to auto warte nie jest. Teraz mam w domu Hondę i Fiata, oba choć pierwszy starszy o 6 lat, przewyższają Fabię o lata świetlne. Jeśli, ktoś jest zdecydowany na to auto i planuje większe przebiegi - instalacja LPG jest obowiązkowa. Można rozważyć zakup z innym silnikiem. Jednak 1.2 HTP to równie kiepskie padło. Szukajcie wersji z dieslem lub 1.4 16v.

dodano 23.01.2013 przez

Nie wiem co mnie skusiło do zakupu tego samochodu. Najlepsze w Fabii było to, że udało się ją sprzedać. Od kupienia auta miałem z nim same problemy. Uszczelka pod głowicą, pęknięta sprężyna zawieszenia (to akurat można uznać za wadę polskich dróg), problemy z wolnymi obrotami, falowanie obrotów, gaśnięcie silnika - mimo wielu prób nie udało się rozwiązać tego problemu. Pod koniec skrzynia biegów się posypała, jak na przebieg 130 000 taka rzecz nie powinna się raczej stać. Samochód powolny, można nim co najwyżej jechać do supermarketu i z powrotem. Widoczne już też były ślady rdzy. Fabia skutecznie zraziła mnie do koncernu Volskwagena a już z pewnością do Skody. Nie polecam !

dodano 19.06.2017 przez

Auto kupilem za 4000 z LPG i w sumie nie oczekiwalem od tego auta wiecej niz 40 tys kilometrow ale skoda mnie zaszokowala. w ciagu 3 lat zrobilem tym autem 130 tys. Duzych problemow z autem nie mialem. Oprocz tego ze poszla uszczelka pod glowica przy 200 tys i wymienilem cewke zaplonowa auto spisywalo sie bardzo dobrze. Zawsze odpalalo i zawsze dowozilo mnie do celu. Na najwieksza uwage zasluguje silnik, poprostu nie da sie go zajechac. Oleju nie bierze i po prostu zawsze odpala. Auto naprawde polecam jesli ktos potrzebuje wola roboczego ktory zawsze dowiezie do celu. No i najlepiej z LPG, bo na benzynie pali troche za duzo w stosunku do osiagow.

dodano 11.10.2009 przez

Skoda Fabia. Tania podróbka volkswagena. Za te pieniądze nie dostajemy nic ponad i nic poniżej naszych oczekiwań. Samochód pro-rodzinny, bo jednak z miejscem problem i wentylacją. Jest to nie duże autko więc się odnajduje w cyklu miejskim. Moge polecić ten samochód dla ludzi nie szukających drogiego średnio mocnego auta i odradzić tym co się za dużo nasłuchali o elastyczności skodoskich silników (wersji RS z 1.4 sie nie zrobi). Samochód całkiem dużo pali jak na swoją klase. Ja bym drugi raz jej nie kupił bo spodziewałem się więcej, ale nie jest do złe autko i można śmiało mówić, że to gorszy brat volkswagena.

dodano 12.06.2003 przez

Jak na silnik 1.4 60KM jest dość dynamiczny. Zaskakuje mnie zużycie paliwa - lato 5.0-6.0, zima 6.0-7.0. Super trzyma się na zakrętach. Skrzynia biegów dość dynamiczna, wspomaganie układu kierowniczego idealne. Niestety samochód zbyt hałaśliwy powyżej 120 km/h, korozja (tak, tak po 6 m-cach od zakupu nowego samochodu odkryłam ją na tylnej klapie), zbyt szybko wypalają się żarówki od świateł stopu i mijania, no i cofanie tyłem-w wersji Hackback przy zaokrąglonej szybie nigdy nie można cofnąć tak jak Ty byś tego chciał. Ogólnie mimo kilku wad moim kolejnym zakupem byłaby również Fabia!

dodano 25.08.2011 przez

Fabia to auto przeciętne. Nie jest najtańszą propozycją na rynku wtórnym ale przynajmniej nie dostajemy szoku przy zakupie większości części. Do minusów można zaliczyć wysokie spalanie, słabe zawieszenie, psujące się "pierdoły" takie jak włącznik podnoszenia szyb czy termostat, ogniska rdzy na tylnej klapie, kiepskie trzymanie boczne foteli (w zasadzie brak trzymania). Plusem jest to, że to auto jeździ i że części nie są zbyt drogie. Szczerze- nie wiem dlaczego zaznaczam, że kupiłbym to auto jeszcze raz- pewnie dlatego, że jeszcze nie zdążyło dać mi mocno popalić.