Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

paweł, 19 lat temu
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
j.w. Za 35 000 zł to Punto w tej klasie - tego bym nie kupił. Kupił mój ojciec i po 1 mies. wymieniał uszczelkie pod kapą bo ciekł olej. Kopał go prąd w kierownice załązył coś tam, oraz założył chlapacze za kołami bo strasznie leciało na całe auto. Ale w symie niewiem czy następnym autem też będzie skoda, naprawde. Tym bardziej że np. przy octavi ceny zbliżają się do inych aut z tego segmentu np. focusa.
Trudno rusza się z 1 biegu - jakby sprzegło miało dziwne przełożenie ale podobnie jest we wszystkich samochodach w stylu "deutch". Drgania silnika 1.4 na wolnych obrotach co daje się wyczuć na pedale sprzęgła. Po 1 mies. już nie zauważalne.
Jak auto się kula przekładnia jest idealna, wchodzi jak w masło i bardzo szybko, może gorzej na 3 biegu. Przy 32000km po jeździe mojej drugiej połowy pekł synchronizator 3 biegu- naprawa u "rzemieślnika" 300 zł. (nie jeździła 3 lata):)) Wsteczny wchodzi gorzej - czasami wciśnie się 1 bieg.
Dobrze się jeździ fabią. 5x lepiej niż np. puntem, auto jest miękkie i "komfortowe" jak na tą klasę. Wspomaganie idealne, lepsze nawet niż w polo mojego brata (1997 r). Od początku miałem problemy z 1 felgą, tzn. na którą stonę ją założyłem miałem tam lekko odczuwalne ściąganie. Troche wkrw. dlatego następne auto to nie będzie fobia bo nie bede kupował nowych felg. Chciałem oktavie ale też się zastanowie nad skodą.
Do przodu ok. na łukach lekko przeszkadzają słupki. Do tyłu gorzej też przeszkadzają słupki :)))), Raz cofnąłem na słupek i zderzak przytarłem.
Z tym nie ma problemu, przyciski przyjemne, światła nie wiedziałem na początku jak się włącza, wycieraczki odziwo nie wydają żadnego dzwięku mimo 35000km przypominam. Ładne z zewnątrz szczególnie kolor czarny po umyciu :)) Bagażnik ok. kanapy i siedzenia też, schowek nie jest zamykany na klucz.
Zimą pięknie grzeje!!!! i latem... też! MImo pokrętła na zimne powietrze leci lekko ciepłe, a w polówce leci zimnee :)) także coś jest do dup. Nawiew jest wydajny tzn. mocno dmucha.
Jest nieźle, kierownice sobie ustawiam, siedzenie ok. z tyłu też ok.
Na to raczej nie zwracam uwagi. Jak jade 100km. i okna są zamknięte to słysze tylko radio.
Średnio wychodzi że pali 8,5l - takż męską nogą. Ale raz pojechałem zimą 300 km nad morze w 4 osoby + bagaż i spalił 7,5l!!!!! DUŻO nie? Byłem w szoku.
Częsci tanie jak barszcz. W serwisie taniej niż u Fiata nie mówiąc o innych markach. Klocki komplet - nieoryginalne np. 45 zł. Lusterko jest tańsze w serwisie niż u rzemieślników :))) - coś po 180 zł (całe). Dużo pali.
Po 2 tyg. wymienili mi jakiś włącznik stopu bo ciągle się świecił stop! :)) Potem 32000km synchronizator 3 biegu można było jeździć ale troche zgrzytało przy 3 biegu no ale to z własnej winy a raczej mojej kobity. A tak tylko filterki i olej 2x. Aha zatkało się spryskiwanie tylnej szyby i trwa do dzisiaj.
nie ma

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]