Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

paweł, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Inne : nawet wnętrze obszerne.
taka sobie, wole seata. jestem skoda rozczarowany.
trochę głośny przy 100 km/h. strasznie słaby
skrzynia nie jest źle ale bywało lepiej
to moje 3 auto w ciągu 2 lat, miałem ibizke z 95 roku i vectrę B w dieselu. i skoda wypada najgorzej, na trasie ciągła walka z kierownica, wrażliwa na małe dołki, koleiny i krzywizny jezdni, na trasy bardzo kiepska. seat o niebo lepiej a najlepiej pod tym względem vectraB. tak jakby przyklejona do ziemi. seat jest o niebo lepszy niż skoda a to prawie na tych samych podzespołach.kolejne auto tej klasy na pweno będzie seat a juz nigdy raczej nie kupie skody. cena nie jest adekwatna do jakości. w vectrze wszystko ok gdyby tylko elektronika nie nawalała. wsadziłem 4 tys i ciągle komputer błędy pokazywał. nie polecam silnika 2.0 DTi.
widoczność na dobrym poziomie.
wszystko pod ręka tylko te małe przełączniki nawiewu denerwujące i nisko osadzone.
ok
dla kierowcy i pasażera ok. z tyłu trochę ciasna, raczej autko dla małżeństwa z małymi dziećmi - jedno lub dwoje.
tu trochę kiepsko. tak od 90km/h głośno w środku.
wiele opinii na ten temat jeżeli o spalanie. ja głównie jeżdżę na trasie, spala mi tak w granicach 6 litrów na 100. w mieście ponad 7.l, jeżeli chodzi o naprawy to mam skodę krótko bo 4 miesiąc i zrobiłem 6 tys.km i wymieniłem sondę lambdę, czujnik temp. silnika, łączniki stabilizatorów i i coś jeszcze w zawieszeniu ale nie pamiętam, na szczęcie części tanie i dostępne. ogólnie jestem rozczarowany tym samochodem, to autko dla emerytów po zakupy. ja osobiście nie polecam.
za droga jak na to co oferuje skoda, to nie jest auto drogie i godne swojej ceny.
j.w
brak poważnych, tylko lambda bo w serwisie kosztuje 790 zł. zamiennik 360zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,1