Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Silnik 1.2 i 64KM 47kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Kombi 1.2 i 64KM 47kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wbrew pozorom jest bardzo dynamiczny i nie chodzi jak kosiarka jak twierdzą niektórzy. Być może wersja 54 KM tak ma ale tego nie wiem.
Posiadam to auto od nowości (12 lat). Kupione w salonie w Polsce. Jestem bardzo zadowolony.
Silnik działa bez zarzutów. Rozrząd na łańcuchu, więc odpadają koszty eksploatacji. Hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych, a więc też oszczędności. Ogólnie przez 12 lat jazdy nie miałem żadnych problemów z silnikiem. Instalację gazową zamontowałem przy 78000 i też żadnych problemów (100 000 przejechane na niej). Olej wymieniam jak należy i cały czas leję ten sam 0W40, nie bierze oleju między wymianami. Moc nie jest duża, ale jeżdżąc w dwie osoby spokojnie daje rady.
Bardzo precyzyjna skrzynia (biegi po prostu wskakują jak po szynach), nie wymaga wymiany oleju. Śmiga jak należy.
Auto pewnie trzyma się drogi. Dobrze się je prowadzi.
Widoczność dobra chociaż słupki nieco zasłaniają widoczność. Występuje martwe pole. Ale ogólnie auto do ogarnięcia wzrokiem. Patrząc do tyłu widać bardzo dużo.
Każdy inaczej to postrzega, mnie odpowiada.
Wszystko działa, dostęp do filtra kabinowego bardzo łatwy, wymiana banalna, pod schowkiem. Pokusiłem się nawet kiedyś o wyciągnięcie liścia z wentylatora (też łatwy dostęp). Natomiast porównując do innych (ale też nowszych) samochodów, mam wrażenie że może ciepłe powietrze mogłoby szybciej się pojawiać.
Z przodu jest ok (mam 183cm wzrostu), natomiast z tyłu gdyby miała usiąść taka sama osoba, to będzie ciasno w nogach.
Nie mierzyłem dB, ale nie jest głośno, z pewnością są cichsze samochody. Dla mnie ok.
Świetny samochód i bardzo oszczędny. Koszty związane z utrzymaniem go w sprawności to tylko to co się zużywa (olej, filtry, płyny, klocki, amortyzatory itp.) Tani samochód w utrzymaniu.
Świetny
Wymiana cewki zapłonowej w okresie gwarancyjnym oraz wentylatora chłodnicy. Z naprawdę drobnych, to przycisk sterowania szybą kierowcy się zużył (pękł w środku popychacz), tylne drzwi należy uszczelnić samemu (np. silikonem) zdejmując poszycie, gdyż przy ulewach potrafi wciekać woda do środka.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 64KM 47kW [l/100km]