Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Adam, 12 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Skoda Fabia I Kombi 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : drgania, które nie można wcale wyeliminowac
Karoseria : miękki lakier
Zawieszenie : jakie drogi takie zawieszenie
Jestem szczęśliwy, że po roku czasu użytkowania tego auta, pozbyłem się go i przeprosiłem się ze starym fordem escortem (samochód niezawodny, dobrze że nie wyprowadziłem go na szrot). Od samego początku pasmo nieszczęść. Silnik miał ciągle drgania, które za jasną cholerę nie można było zlikwidować, fachowcy określili że ten typ tak ma, nie dawało rady nim jeżdzić, kierownica cały czas trzęsła (nerwicy się można było nabawić), komputer nie wykazywał żadnych błędów, części są bardzo drogie, wymieniłem sondy lambda (są dwie pierwsza kosztuje 400zł a druga 120zł (zamiennik), rozrząd 1000zł(z nie wiadomych względów rozrząd po prostu rozsypał się, dobrze że silnik jest niekolizyjny), świece oraz wszystkie cewki (niesamowita wada, ciągle przepalają się, kiepskiej jakości są gumy i dochodzi do przebicia, koszt zamiennika około 120 zł, chamstwo, aby aż cztery cewki były, w starym fordzie tyle lat jezdze i jest jedna cewka i śmiga aż miło), czyszczenie przepustnicy tez nie dawalo poprawy. Co kilka miesięcy przepalają się wszystkie żarówki. Ciągłe trzeszczenie plastików, musiałem uszczelnić wszystkie drzwi bo woda lała się do środka - szczyt niedbalstwa. Jednym słowem, nigdy więcej nie wezmę do ręki żadnej skody, dziadostwo. Lakier taki, że paznokciem można zdzierać powłokę. Nigdy więcej skody, szkoda Was że jezdzicie takim chłamem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,7